Wpis z mikrobloga

#oxygennotincluded

Jakieś rady dla świeżaka? :)

Rozumiem, że na początku trzeba dążyć szybko do automatyczności. Tlen się z kamyków kończy :P ,a moi replikatorzy zbyt dużo czasu spędzają na pracy przy maszynach.

Jak zrobić kanalizację? Można do tego drewnianego wychodka? Jak zanieczyszcza on ziemię?

Ten świecący, latający stworek coś daje? Świecił kolonistą w nocy to go ubiłem.

Czy są jakieś minusy dla niektórych budynków stojących obok innych? Np. kibel obok łóżka? (ʘʘ)
  • 20
Jak zrobić kanalizację? Można do tego drewnianego wychodka? Jak zanieczyszcza on ziemię?


@MajoZZ: ja zawsze robię dziurę (w sensie murek z jednej i drugiej) i drabinki, a tam sobie chodzą te fioletowe żyjątka, bo one zjadają zanieczyszczenia :-) a skok mają na 2 kratki jakby co, więc zrób na 3 ;)

Czy są jakieś minusy dla niektórych budynków stojących obok innych? Np. kibel obok łóżka? (ʘʘ)


@
@MajoZZ robisz wentylację plus filtry, i kopiesz w górę aż dokopiesz się do próżni. Następnie robisz tak wentylację, by dwutlenek węgla wyrzucać w próżnię by się nie gromadził. Tlen robisz z wody, nie pamiętam jak się nazywało to urządzenie, dodatkowo wytwarza wodór. No a wodę możesz brać w nieskończoność z gejzerów wody. Tyle pamiętam, dawno w to nie grałem
@temokkor: przecież wszystkie gazy są cenne :P
@MajoZZ: z drewnianego wychodka można wybierać i wrzucać to na gnojownik. Gnojownik dobrze postawić w zamkniętym pomieszczeniu, bo generuje bakterie i brudne powietrze. Do rur można podłaczyć lepszy wychodek dopiero
@MajoZZ: dupki mają raczej stałe żucie tlenu (teraz się trochę pozmieniało chyba, bo troche nie grałem) i wystarczy, że produkcję tlenu będziesz miał ciut większą niż zużycie. Po prawej na górze gdzieś się włącza rozpiskę, która pokazuje dzienną produkcje/zużycie różnych rzeczy. Jeśli chodzi o rozpowrzechnianie, to "tlenizatory" stawiaj poniżej miejsc, gdzie dupki przebywają a w podłogach co jakiś czas rób airflow tilsy. Rozmieszczenie gazów w tej grze jest warstwowe. Tlen zawsze
@mojemacki do czego się co2 przydaje? Może jakiś update wszedł odkąd gralem, ja go zawsze mialem za dużo dopóki nie zaczołem wyrzucać w próżnie. No w sumie to rośliny z niego tlen mogą robić, czy tam glony
@mojemacki: @temokkor: Wygląda na to, że odwrotnie podłączyłem rury ¯\_(ツ)_/¯

Dziękuje za rady.

Pytanko:
1. Czym się różni tryb przetrwania od tego lajtowego? To że będzie trudniej to już wiem.

2. Jaka wysokość pomieszczeń jest optymalna?

3. Warto budować duże czy małe wyspecjalizowane pomieszczenia?
@MajoZZ 1. Jak w to grałem to nie było tych trybów (albo nie zwracałem uwagi)

2. Ja robię zazwyczaj cztery pola, wiekszosc sprzętu się mieści wtedy

3. To zależy od pomieszczenia :D Gdzieś tam w prawym górnym rogu masz roomoverlay który pokazuje Ci jakie mogą być min/maxy do pomieszczeń. Jeśli pomieszczenie mieści się w zakresie to dupki dostają bonusy od przebywania w nich
@mojemacki: @temokkor:

1. Jak duża jest mapa i czy posiada (patrząc z opisu planet) powierzchnię?
2. Jak najlepiej się pozbyć co2? Wykopałem dziury, ale powoli kończy się miejsce w ściekach :D
3. Widzę, że powoli woda się kończy. Stąd moje pytanie nr 1.
4. Najbardziej optymalna droga produkcji prądu?

Dość duży przeskok się szykuje. Postaw to, postaw tam i nagle bramki logiczne, czujki itd :D
@MajoZZ 1. Posiada powierzchnię a mapa wydaje się dużą, ale dużą nie jest, ale w sumie i tak zabija mi kompa ;)

2. Niektóre kwiatki potrzebują CO2 żeby rosnąć, jak masz aż takie problemy z CO2 to tak jak temokkor pisze kop się do kosmosu i wywal to w próżnię.

3. Można przerabiać zabrudzona wodę w wodę (uważaj na germy) możesz trafić na gejzery wody, wtedy masz praktycznie nieskończone źródło

4. Różne
@temokkor: @mojemacki: Super. Dziękuje :) Dziś będzie kopane. Akurat wbiłem umiejętność mocniejszego kopanka.

Włączyłem ten trudniejszy start. Na razie widzę, że z "drukarki" nie mogę już drukować przedmiotów, a jedynie samych ludków. Innych rzeczy nie zauważyłem.