Wpis z mikrobloga

@paramite: to oryginalne wygląda dobrze. W sensie pion drzew to sugeruje. A drzewa rosną pionowo.

To po zmianie też wygląda dobrze, bo inna część drzew jest wciąż pionowo xD
  • Odpowiedz
@patrolez: Na tym górnym większość drzew przechylona w prawo. Drzewa rosną pionowo, ale nie do końca. Można byłoby wyciągać średni pion grupy drzew, ale nie wiem, czy nawet to gwarantuje idealny pion, być może z jakiegoś nieznanego mi powodu grupa drzew na danym obszarze może odchylać się w jakimś konkretnym kierunku.
  • Odpowiedz
@paramite: kolorem selektywnym sporo się pobawiłem aby odseparować od siebie zielone odcienie, i niebiesko-białe na niebie bo zwiększanie kontrastu nienaturalnie zaciemnia horyzont. Z zielonych zdjąłem trochę kanału niebieskiego a niebieskie odcienie trochę odsaturowałem. No i maska od góra z gradientem na granicy planów aby dostosować kontrast i ekspozycje nieba i gór z tyłu.
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: Coś między moim a twoim by mi się najbardziej podobało. Na twoim za mocny kontrast między skałą, a drzewami i trochę szum. Jak LR robię zaznaczam obszar przez brush to mogę zmieniać kontrast cienie itp, ale jak zmieniam np. nasycenie niebieskiego to cały obraz zmienia, nie ogarniam jeszcze.
  • Odpowiedz