Wpis z mikrobloga

Czy przyszłość backendu należy do C#? Microsoft to jedna z największych firm informatycznych na świecie. Myślicie, że będzie chciał wypchnąć Javę z rynku i zacząć dominować w backendowych rozwiązaniach dla biznesu a może też mobilnych (Xamarin)? Zapraszam do dyskusji.
#informatyka #programowanie #naukaprogramowania #programista15k #csharp #java #backend

Czy przyszłość backendu należy do C#? (Jeśli możesz napisz w komentarzu uzasadnienie)

  • Tak 25.3% (25)
  • Nie 74.7% (74)

Oddanych głosów: 99

  • 12
@Edelner nie wiem do kogo należy przyszłość backendu ale jeśli rozwój Javy na backendzie pójdzie w kierunku w jakim idzie, to na pewnie nie do Javy (oczywiscie to nie wina samej Javy jako języka tylko bardziej tego jak jest wykorzystywana i jakie frameworki do niej powstajają)
@Edelner: Microsoft nie ma zbytniego poważania u starszych datą devów. Czemu? Promował mnóstwo technologii, które potem po cichu #!$%@?ł. Na konferencjach namawiali "piszcie w tym, jakie to zajebiste", a potem jeb, deprecated ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie tylko microsoft tak robi, ale dobrze mi się wryli z m. in. z rakiem w postaci Silverlighta, #!$%@? Windows Mobile, a potem Windows Phone.

Obecnie #java here, do technologii MS
@Edelner: problem z C# (taki sam jest w Javie), że niby wszystko jest fajnie, ale historia tych języków jest długa i szansa, że będziesz bawił się z jakimiś starymi rozwiązaniami albo technologiami jest bardzo duża. Pod tym względem np. go jest fajne (choć sam nie jestem wielkim fanem tego języka), bo technologia jest raczej młoda i prosta. Jest mała szansa, że trafisz na jakiś super framework sprzed 20 lat, albo na
@Edelner: Well, na to licze i na to stawiam. Ucze sie c# i net core od zera.
Do wyboru konkretnie tego stacka doszedlem droga eliminacji.
Nie wiem, czy zdominuje rynek, ale na pewno bedzie powaznym graczem w duzych rozwiazaniach. Startupy chodza wlasnymi drogami.

Musze przyznac, ze wszystko w tym ekosystemie bardzo mi sie podoba.
Jak sprobowalem JSa, to dostalem takiego raka mozgu, ze do dzisiaj musze sie leczyc (ten ekosystem to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Microsoft nie ma zbytniego poważania u starszych datą devów. Czemu? Promował mnóstwo technologii, które potem po cichu #!$%@?ł. Na konferencjach namawiali "piszcie w tym, jakie to zajebiste", a potem jeb, deprecated ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie tylko microsoft tak robi, ale dobrze mi się wryli z m. in. z rakiem w postaci Silverlighta, #!$%@? Windows Mobile, a potem Windows Phone


@globalbus: z jednej strony tak. Z drugiej:
@user-agent-switcher: porównaj sobie mnogość, dojrzałość, optymalizacje bibliotek JVM w porównaniu z .net. To jest zupełnie inny poziom, całkowita deklasacja .netu. Java wygra w dużych backendach, chociażby ze względu na samego Netty’ego. W ogóle gdzies w FANG używają c# nie licząc jakiś natywnych rozwiązań pod windowsa?
@PoteznyMagWody: To jest bardzo dobry argument i sila rzeczy musi tak byc chociazby ze wzgledu kombinacji popularnosci platformy i tego, jak dlugo juz jest na rynku. Wierze, ze JVM jest kozacki - wierze na slowo kolegom, ktorzy z tym na codzien pracuja. Jedyni narzekajacy to Ci, ktorzy sa smuszeni do grzebania w bardzo starych systemach i ich utrzymywania, ale to dokladnie tak jak u netowcow.
Nie ma C# w FAANG konkretnie,