Wpis z mikrobloga

@622xc: nope, ale też Gdynia. Plaża na Oksywiu / Babie Doły

@powsinogaszszlaja: ¯\_(ツ)_/¯ co ci mogę powiedzieć, rób lepsze :) a po co niby podostrzyć? Przecież ostrość jest na horyzont, obiekty znajdujące się bliżej obiektywu zawsze będą nieostre i to dodaje zdjęciu głębi. Automat? :) To jest stary ruski analog, automatyczne to on ma co najwyżej zamknięcie migawki. I samowyzwalacz. No i wskaźnik jasności i ostrości, ale te są średnio
@powsinogaszszlaja: efekt rozmycia lwiej części kadru? chyba nie skorzystam ( ͡° ͜ʖ ͡°) rzeźbić głębią można - w kierunku zupełnie przeciwnym do wyostrzenia i przeciwnym do łapania światła, którego jest tu tak mało.
@evolved: A ja się troszkę przyczepię do kompozycji, ale będzie to konstruktywna krytyka, przechodziłem te same błędy i wciąż je zresztą robię.

Zdjęcie jest bardzo ciężkie z lewej, w dodatku w cieniu. Z prawej nie ma żadnej przeciwwagi. Prawa strona, która ma być zapewne głównym tematem, jest zaburzona, wzrok błądzi między czernią po prawej, a widokiem morza, przez co zdjęcie jest bardzo trudne w odbiorze.

1. Filtr połówkowy do torby jako
@anatomia_porazki: fakt, czerń mocno ściąga tu środek ciężkości w lewo, z drugiej strony gdyby było więcej wody, to możliwe że zdjęcie wyszłoby trochę "łyse", coś za coś. Powiem nawet więcej. Pewne niedoskonałości dodają zdjęciu naturalności i klimatu. W ogóle analog uczy mnie tego że nie ma co się napinać, nie tylko w fotografii, zawsze wyjdzie jakoś, czasem może nawet lepiej od oczekiwań (choć nie twierdzę że akurat tu, bo to zdjęcie