Wpis z mikrobloga

Jaki laptop na grudzień 2020? Lista najciekawszych laptopów w grudniu w różnych przedziałach cenowych, wersja BETA, bo laptopy się pojawiają, znikają, a planuję jeszcze wyjątkowo przedziały 5000 zł i 6000 zł. Sytuacja jest dynamiczna, więc jak znajdę jakąś promocję to też ją postaram się dodać, ogólnie napisałem czego warto szukać i co może być przecenione jak teraz jest drożej itd.

do około 2500 zł tu nawet niezłe były Delle z ryzenami 4500U i 2 slotami na ram za około 2600 zł, może jeszcze wrócą w tym roku, na minus niemiecka klawiatura.
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Może się jeszcze komuś przyda:
- najciekawsze części do składania PC na końcówkę roku i pierwszy kwartał 2021, jak oczywiście gdzieś znajdziecie nowego RTXa czy Radeona w rozsądnych cenach z dostawą w przeciągu kilku tygodni.

Jeżeli chodzi o laptopy z procesorami AMD to problem jest taki, że 80% zarezerwowanych 7 nm mocy produkcyjnych u TSMC przez AMD jest przeznaczane na produkcje chipów do nowych konsol, na pewno do końca tego roku. W pozostałych 20% zmieścić się muszą desktopowe procesory Zen 2 i Zen 3, mobilne Zen 2, karty graficzne z rodziny Navi 1 i Navi 2.

Premiery nowych mobilnych kart graficznych Ampere, mobilnych procesorów Zen 3 i nowych układów od Intela jest częściowo szykowana na styczeń. Wtedy też będą się pojawiać pierwsze zapowiedzi nowych laptopów i tak pewnie do marca. Jednak szanse, że się takie komputery pojawią w Polsce wcześniej niż w drugim kwartale 2021 są niewielkie.
#pustulkowelaptopy
  • 496
@Pustulka: jak się cieszę, ze kupiłem A15 z 2060/4800 na premierę (4700). Z tego co widzę to teraz stoi za jakieś 5400 w dokładnie tej samej konfiguracji.

Faktem jest, ze plastik mocno i temperatury nie najlepsze (chociaż dobra podstawka chłodząco rozwiązuje ten problem). Za to teraz nic by się nie udało kupić w tej cenie.
@Pustulka czy paviliony 15 dalej mają problemy z wysokimi temperaturami? Miałem takiego od kilku lat model bc203nw, raz naprawa gwarancyjna a teraz po gwarancji już raczej nie warto ratować. Aczkolwiek teraz mogę dostać ten cashback na jakiś laptop hp i stąd pytanie. Czy mimo wszystko najlepiej brać hp paviliona z uwagi na cashback? Czy lepiej dołożyć do jakiegoś modelu, budżet to około 4k
jak się cieszę, ze kupiłem A15 z 2060/4800 na premierę (4700). Z tego co widzę to teraz stoi za jakieś 5400 w dokładnie tej samej konfiguracji.


@makaronzjajkiem: Od jakiś 2 miesięcy rynek laptopów to inny świat. Jedyne co się zmieniło to, że wersje Legiona 5 i Omena 15 z RTXem 2060 mają 115W TDP.
@IVE347:

Czy mimo wszystko najlepiej brać hp paviliona z uwagi na cashback? Czy lepiej dołożyć do
@Pustulka co sądzisz o ofercie 9 grudnia: Lenovo IdeaPad 3-15 i3-1005G1/4GB RAM/512GB SSD/15,6"/Win10 2299 zł nadaje się do przeglądania internetu dla osoby 65+? Chyba wolałbym 8GB ramu i 256gb SSD, ale ciężko znaleźć w tej cenie.
Znośna oferta jak na obecne czasy za laptop z systemem i wersję Legiona z 4800H, 1660 Ti i 144Hza matrycą cena to 4650 zł, system podbija cenę o 300-400 zł względem wersji bez
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-lenovo-legion5-82b10071pb-r7-4800h-8-512-ssd-gtx-1660ti-6-15-6-w10

Wersja z RTXem 2060 ma 115W i dlss, ale trudno powiedzieć czy bez systemu się jeszcze w tym roku trafi za 4999 zł ze znośną matrycą.
I to jak na obecne czasy dla starszej osoby z większym ekranem będzie ok za taką cenę jak się zaakceptuje matrycę HD+, ale starsze lubią duże literki i ekran, bo niezbyt dobrze widzą z bliska.