Wpis z mikrobloga

#motocykle
#aankieta
Z waszych obserwacji w którym miesiącu ludzie najczęściej wystawiają na sprzedaż swoje motocykle?

W którym miesiącu ludzie najczęściej wystawiają na sprzedaż swoje motocykle?

  • styczeń 0% (0)
  • luty 2.9% (1)
  • marzec 0% (0)
  • kwiecień 23.5% (8)
  • maj 2.9% (1)
  • czerwiec - lipiec - spierpień 17.6% (6)
  • wrzesień 5.9% (2)
  • październik 14.7% (5)
  • listopad 2.9% (1)
  • grudzień 29.4% (10)

Oddanych głosów: 34

  • 14
@zloty_wkret: Jak sprzedajesz to marzec-kwiecien , jak kupujesz to ... pazdziernik? W pazdzierniku wystawiaja Ci co chca zmienic moto, w grudniu-styczniu to te co nikt nie chcial kupic albo co sobie wlasciciel przypomnial ze "jeszcze tego co w kącie w garazu stoi trzeba #!$%@? komus". Zaznaczylem grudzien bo u nas 99% moto to takie dupowoziki do katowania/lansu
@PancakeV: #!$%@? jak potłuczony. Ludzie sprzedają motocykle wtedy kiedy potrzebują kasy/najdzie ich ochota. Sam kiedyś wystawiłem swój motocykl na sprzedaż w grudniu a był tip top.

u nas 99% moto to takie dupowoziki do katowania/lansu


nie wiem, gdzie żyjesz, ale Twoje poglądy na rynek motocyklowy są z pierwszej dekady tego wieku, ew. na podstawie obserwacji jakiegoś zadupia. Przyjedź kiedyś w lecie do większego miasta i zobacz ile ludzi dla lansu przeciska
@zloty_wkret: Ja myślę że w zimie częściej wystawiają ci co mają coś do ukrycia bo przecież nie można zrobić nigdzie trasy. A co do sprzedaży to sezon na 125 zazwyczaj otwiera się czerwiec/lipiec/sierpień bo ludzie zdają kategorię ( ͡° ͜ʖ ͡°) co za tym idzie jest większy popyt na inne pojemności
Ja myślę że w zimie częściej wystawiają ci co mają coś do ukrycia bo przecież nie można zrobić nigdzie trasy.


@Afera_zbozowa: dajesz motocykl do jazdy testowej? Odważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Anakee: Sprzedałem i kupiłem pare motocykli w życiu i jak widziałem, że człowiek porządny to dawałem sie przejechac nawet jak motocykl był wart 40k, i to niekoniecznie z kasą na stole. Nie wiem czy w ogole to jest jakiekolwiek zabezpieczenie. Jak ktoś sie rozbije to masz #!$%@? motocykl, kase w rece i żadnej umowy na to. Jak ktoś sie uprze to Ci powie, że sie rozbił bo "moto było niesprawne i
@Sahkez: z tym ściąganiem to też nie jest tak hop siup. Kiedyś przyjechał do mnie typo z mechanikiem. Przejechał się i mówi, że moto ściąga. Ja wielkie xD bo jezdze nim cały rok i nie zauważyłem. Pzejechaliśmy sie z kupującym za nim samochodem, bo podejrzewałem co jest problemem. To chłop był krzywy i siedział cały czas pochylony w jedną stronę xD Zgadłem wtedy, bo sam tak mam, że ciut mocniej dociązam