Wpis z mikrobloga

@wuut: a mi znajoma z pracy kwiczy że jestem okropnym człowiekiem bo nie chce się dorzucić żeby pomóc jakiejś "biednej rodzince". Cóż, wolę być okropnym człowiekiem niż naiwnym, głupim człowiekiem.
  • Odpowiedz
@wuut aż mi się przypomniały dofinansowania z PFRONU jakie realizowaliśmy w sklepie z elektroniką. Przychodził z mamą typ niepełnosprawny fizycznie i umysłowo, który nie potrafił się nawet podpisac na dokumentach i brał
gamingowy laptop w cenie 6-7k zł, gdzie jego koszty to było ~ 10% wartości.

Pełno takich historii i bardzo roszczeniowa postawa. Często od razu było wiadomo, że to nie oni będą używać tego sprzętu...
  • Odpowiedz
@Piernikarka: ja sam pomagam w tego typu akcjach, ale zawsze wybieram seniorów - ci zazwyczaj nie są tacy roszczeniowi i szczerze piszą czego im brakuje. ale jak najbardziej rozumiem że zachowania takie jak na screenie co wrzuciłem czy jak opisała @oficjalniemartwa potrafią zniechęcić do pomagania w ogóle.
  • Odpowiedz
@oficjalniemartwa: ja słyszałem o takich akcjach z autami xD Rodzice szli do salonu BMW i składali wnioski na sportowe auta żeby wozic nim dziecko na wózku xDD Ale tam na szczęście takie wnioski odrzucali xD
  • Odpowiedz
@wuut: powinna zostać odrzucona, można zgłosić ale i tak raczej nikt tej rodziny nie weźmie.

Mam znajomych w szlachetnej i przy tej skali nie da się wszystkich takich rodzin odsiać ale możecie być spokojni, nikt drona od nich nie dostał
  • Odpowiedz
@wuut: pamiętam kiedyś jak w szkole zbieraliśmy na szlachetna paczkę i ogólnie to dzieciak któremu zbieraliśmy pieniądze i potem kupowaliśmy rzeczy dostał lepsze i markowe ciuchy niż część z nas w tamtych latach chodziła
  • Odpowiedz
@archon: w tym roku z partnerką zrobiliśmy dwie paczki dla seniorek w akcji Święty Mikołaj dla Seniora - seniorzy przebywające w różnych hospicjach czy domach pomocy społecznej piszą listy z tym co im potrzeba i zazwyczaj są to takie proste rzeczy jak szlafrok, przybory higieniczne, książki, słodkości. według mnie trochę pewniejsza akcja niż szlachetna paczka.
  • Odpowiedz