Wpis z mikrobloga

Czy jeżeli mam stary żeliwny kaloryfer i po odkręceniu zaworu (pokrętła z ustawieniem przepływu) na pełne otwarcie słyszę jak się woda przelewa ciurkiem jakby kaloryfer był pusty i ona by sobie spadała w dół i wracała do pieca, to znaczy ze mam kaloryfer zapowietrzony? Czy taki dźwięk może występować jeszcze w jakiejś sytuacji? Bo mi nie grzeje w pokoju i woda wydaje dźwięki i jest zimno i #!$%@?! :( #sezongrzewczy #kaloryfer #grzejnik
  • 12
@Lm_Niebieski: a jak odpowietrzyć kaloryfer starego typu który nie dość że nie ma klasycznych odpowietrzników to jeszcez ma ten zawór zakręcony i zamalowany grubą warstwą farby emaliowej? Mam drapać farbę i odkręcać lekko zawór (pokrętło)??
@tygry: tak też mi się wydaje właśnie, ale miałem nadzieję że ktoś mi powie że wystarczy mu porządnie z kopa #!$%@?ć i zadziała...

No cóż trzeba się pierdzielić z tym zaworkiem teraz -.-

@ike1: mam coś takiego, bo mieszkam na ostatnim piętrze. Ale ni #!$%@? nie idzie nic z tym zrobić żeby woda/powietrze z tego leciało :( (myślałem że coś tam odkręcić, albo że zawór taki jak w oponie rowerowej/samochodowej,
@ike1: jest sukces, udało się wepchnąć igłę w ten zaworek na górze i leci z niego zimna woda i troszkę powietrza, tylko dlaczego ten zawór jest skierowany do góry? co ja mam z tą wodą zrobić, łapać ją w powietrzu?
@ike1: Zadzwoniłem już po prezesa spółdzielni niech on się bawi. A nie da się pojemnika podstawić bo ta woda zaczyna spływać po pionowej rurze więc nie zabardzo mam jak z jej boków zbierać tej wody. Owinąłem ręcznikiem i w ręcznik zbierałem wodę, ale ta robota dla mnie była średnio sensowna, bo woda leciała, a powietrza prawie wcale...