Wpis z mikrobloga

@RenariWolf: Dlaczego zdani na łaskę korporacji? 3/4 gier na mojej konsoli (xone) mam właśnie w formie cyfrowej. Raz że gry są tańsze - bo sklepy stacjonarne nie robią aż takich promocji, dwa- lubię ogrywać kilka tytułów jednocześnie i nie musze tracić czasu na zmianę płyt (to szczerze mowiac nie jest zaleta jakaś, bo to oszczędza mi może z 5 minut w ciągu dnia).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RenariWolf: Jeśli całkiem wyeliminują fizyczne nośniki to będzie jeszcze drożej, bo gdzie indziej nie kupisz, nie wspominając o tym że nie sprzedasz, nie wymienisz.

Już teraz premierowe wersje są droższe w cyfrze, a jakie zarzekanie było, że będzie taniej bo pośrednik nie zarobi. Gracze są ruchani bez mydła.

Jeszcze część wydawców od nowej generacji wola 70d za grę, tłumacząc że koszty wzrosły kilkukrotnie. Nie wspominając już, że ilość kopii wzrosła kilkukrotnie
@RenariWolf: Gog działa na takiej samej zasadzie jak Steam. Większość gier na platformie Valve jest DRM-free, skąd to wiem? Mam w bibliotece ponad 10k gier i większość z nich (prócz nowych tytułów AAA) mogę uruchomić bezpośrednio z exe gry, bez udziału Steama.

Cyfrowa dystrybucja gier to najlepsze co spotkało PC gaming, nigdy wcześniej gry nie były tak tanie.
W tym wypadku wątpie by taka sytuacja miała kiedykolwiek miejsce, te wielkie korporacje zarabiają na tym równie wielkie pieniądze i ograniczanie sobie ich źródła byłoby nielogicznie.


@They_Call_Me_Devil: Powiedz to Sony kiedy zamykało sklep na PSP, powiedz to ninetendo kiedy zamykało sklep na Wii / Wii U / 3DS. Sony już utrudnia dostęp do gier na PS3 i Vicie.
Jedynie MS jest tu wyjątkiem, pomimo odcięcia pierwszego X'a od internetu (a tym