Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki,

Poproszę o merytoryczną pomoc. Chciałem sobie złożyć nową puszkę, budżet to ok 10K cebulionów (mogę dołożyć jeśli będzie istotna różnica) skleiłem coś takiego, co można by poprawić / zmienić?

Mówię szczerze że na składaniu PC znam się raczej słabo. Jeżeli da radę w tym przedziale cenowym złożyć budę co udźwignie płynnie 4k / half live alyx na vr to już wgl będzie miodzio.

Niemniej, najwięcej gram w starego dobrego cska.

+ jaki monitor polecacie? (na to osobny budżet)

Nie bijcie za tagi.

#komputery #csgo #komputer #kiciochpyta #pcmasterrace #vr #virtualreality
MHS_Legend - Drogie Mirki i Mirabelki,

Poproszę o merytoryczną pomoc. Chciałem sob...

źródło: comment_1607514963GmgpIchrBUBwwUnrANZNKI.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@MHS_Legend: Jeśli ci nie zależy na pracy wielowątkowej a chcesz mieć lepsze osiągi w grach to lepszy będzie 5800x. Mobo okej. Wymień zasilacz na ten co wysłałem wyżej i można kupować sprzęt.
  • Odpowiedz
@MHS_Legend: Jest dużo lepiej.

Tu masz trochę tańszą kartę od MSI:
https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3080-ventus-oc-3x-10gb-gddr6x-rtx-3080-ventus-3x-10g-oc-5943772/
Możesz ewentualnie poszukać jakiegoś testu kart niereferencyjnych na tym układzie od różnych producentów. Tzn. jak to wygląda w kwestii chłodzenia, bo osiągi będą zbliżone.

Możesz jeszcze dopytać w nowym poście o zasilacz z budą pod cały build jak już ustalisz wszystkie części w środku. Pamiętaj, że do tego jeszcze solidne chłodzenie na procka i dobra pasta typu Thermal Grizzly,
  • Odpowiedz
@MHS_Legend: lepiej zapytaj o dostępność tej 3080, bo często jest tak że na magazynie nie mają. Nie wiem jaki to sklep ale na X-komie tak robili, że dopiero jak kupiłeś to ci dawali informację realnego czasu dostawy w przypadku 3060 które nie dawno wyszły to były dostawy na styczeń xd

I jak się nie znasz na składaniu PC, do dokup sobie tam składanko za jakieś 80-100zł(zależy od sklepu), ale ci złożą
  • Odpowiedz