Wpis z mikrobloga

Facebook to najgorzej skonstruowany portal społecznościowy, którego monopol uzależnił od siebie użytkowników.

Interfejs wygląda inaczej na każdym urządzeniu, segregacja ustawień woła o pomstę do nieba, algorytmy wyświetlania treści leżą i kwiczą, wyszukiwarka jest do granic upośledzona, opcje zarządzania postami, wydarzeniami i grupami są maksymalnie nieintuicyjne, zamknięte grupy ograniczają przepływ informacji w Internecie, optymalizacja całego serwisu, jak i komunikatora jest w opłakanym stanie, szczególnie na komputerach z Windowsem.

Najgorsze jest to, że żadnemu z potentatów technologicznych nie opłaca się tworzenie przejrzystej i funkcyjnej alternatywy, ponieważ walka z Facebookiem jest finansowo z góry skazana na porażkę.

#facebook #technologia #takaprawda #messenger
T.....s - Facebook to najgorzej skonstruowany portal społecznościowy, którego monopol...

źródło: comment_1607599889WkW9WYeIP5ZkVj8YGFIUWR.jpg

Pobierz
  • 67
@mateusza: No ja nie potrzebuję całego facebooka do pisania wiadomości, więc mi bardziej pasuje mieć odpalone Caprine do wiadomości i zamknięty facebook. Z tego co pamiętam kiedyś gdzieś był jakiś artykuł, że im dłużej masz odpalonego faceooka, tym więcej zasobów ci zużywa.
@mateusza: No ja nie potrzebuję całego facebooka do pisania wiadomości, więc mi bardziej pasuje mieć odpalone Caprine do wiadomości i zamknięty facebook. Z tego co pamiętam kiedyś gdzieś był jakiś artykuł, że im dłużej masz odpalonego faceooka, tym więcej zasobów ci zużywa.


@mariecziek: A widzisz, a ja praktycznie nie korzystam z Messengera, a jedynie przeglądam posty znajomych, kilka fan page'y i grup.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Tom_Venus: to wszystko prawda, prowadze firmowy fanpage i co aktualizacje coraz gorzej działał i był coraz mniej intuicyjny, ale po ostatniej aktualizacji to już #!$%@? nic nie działa i nic się nie da znaleźć; to jest #!$%@? dramat. Jestem tam w sumie tylko dlatego bo mam dużo klientów z FB, z jakiegoś powodu ludzie tam masowo siedzą mimo że działa jak gówno i zamula komputer.