Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@imajoke: średniacy są. I to jest problem lewicy, ale i ogólnie sporej części społeczeństwa: osoby, które ledwo przekroczyły drugi próg podatkowy są traktowane jak bogacze i to na nich spadają kolejne obciążenia, jak obniżenie kwoty wolnej od podatku przez PiS, utrzymywanie tych samych progów podatkowych przez lata, próba likwidacji 30-krotnosci składek czy razemkowe kalkulatory, wg których nawet osoby zarabiające 3 czy 4k miałyby płacić wyższe podatki. Naprawdę bogaci i tak nie
@niezdiagnozowany: Problem w tym, że w USA od 30 lat funkcjonuje coś, co można nazwać korpo-socjalizmem. Miliarderzy i największe korporacje nie dość, że prawie nie płacą podatków, to mogą liczyć na federalne bail-outy oraz zwroty kosztów. Kończy się to tym, że korpo więcej wyciąga łap po publiczne pieniądze niż się do wspólnego worka dokłada. Efekt? Klasa średnia jest ruchana bez mydła, bo na nią spadł ciężar utrzymania budżetów stanowych i federalnych.
@imajoke: Pamiętam jak przy którychś tam wyborach razem wrzuciło taki kalkulator podatkowy dotyczący podatku progresywnego. W pierwszym odruchu wpisałem moją ówczesną wypłatę i mi szczęka opadła, że już przy takiej małej kwocie podatek wzrósłby o chyba 20-30zł (dokładnej kwoty nie pamiętam). I wtedy wiedziałem, że te gadki o opodatkowaniu milionerów to #!$%@?.