Wpis z mikrobloga

Mirki, od paru godzin próbuję dostać się do mojego starego laptopa do którego zapomniałem hasła.
laptop to HP 17 x113ng, Win10

NIe zależy mi jakoś specjalnie żeby tam się zalogować, wystarczyłoby gdybym zrzucił pliki z lapka na pc. Niestety w momencie kiedy podpinam SSD z laptopa do PC - kompletnie nic się nie dzieje. Komputer w ogóle nie startuje, tak jakby nie był podłączony do prądu. Mało tego, po wypięciu dysku komputer uruchamia się dopiero po wypięciu kabla zasilającego i podłączeniu na nowo. Próbowałem na kilku różnych kablach, różnych gniazdach, za każdym razem ten sam problem. Po wsadzeniu SSD spowrotem do laptopa - wszystko gra...
Ktoś coś? bo już nie mam siły.

Próbowałem też obejść hasło za pomocą podmiany pliku sethc ale niestety najprawdopodobniej wyłączone mam skróty klawiszowe przez co okno cmd przy logowaniu użytkownika nie odpala się.

#informatyka #pcmasterrace #ssd #windows10 #serwispc
  • 17
@beer_man: sprawdzę to, ale już chyba nie dzisiaj. poczekam może ktoś jeszcze coś zasugeruje ;)
Generalnie nie spotkałem się jeszcze z czymś takim żeby po podłączeniu dysku komputer w ogóle nie reagował na przycisk Power. Mam wrażenie że Bios nawet nie startuje. Troche dziwne

Spróbuje jeszcze zainstalowac linuxa na wolnej partycji, już bezpośrednio na laptopie i w ten sposób dostać się do plików
@beer_man: pytanie tylko czy problemem jest PC (mam w nim 4 dyski, czasem wiecej, czasem mniej) czy sam dysk z laptopa.
Po głowie chodzi mi czy np. dysk nie ma jakiegoś zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem ale wydaje mi się że to za mocne sci-fi xd