Wpis z mikrobloga

Czyli wszystko wskazuje na to, że ok 16+% akcji Tesli... fundusze będą próbowały kupić dosłownie w ostatnie 5 minut. Nie wiem jak wy, ale ja jutro na 21:30 siadam i będę obserwował pewnie wszystko jedząc popcorn ( ͡ ͜ʖ ͡) (ʘʘ)

Jak to w praktyce ma sie odbyć... temat przybliża świetnie jak zwykle Rob Maurer z #tesladaily. Gorąco polecam dzisiejszy oraz wczorajszy odcinek, żeby zrozumieć przynajmniej odrobinę pojęcia takie jak Closing Cross (czy dokładniej: Market-on-close orders, Limit-on-close, Imbalance-Only Orders). Nie będę ściemniać, że to rozumiem, ale Rob Maurer świetnie temat przybliża. Wiec gorąco polecam wszystkim, co mają akcje Tesli.

Swoją drogą, zastanawiam sie, jak często się zdarza, że udziałowcy danej firmy, która wchodzi do SP500 w praktyce wiedzą aż tyle jak to ma dokładnie wyglądać.

Przyznam szczerze, że w najbliższe dni ruchy rzędu 30-50% w jedną czy drugą stronę, jakoś specjalnie mnie nie zdziwią. Jeżeli ktoś będzie grał dźwignią w najbliższe dni na Tesli... to może ode mnie z góry dostać tytuł szaleńca lubiącego jazdę bez trzymanki.


#tesla #gielda #elonmusk #januszeinwestowania
  • 10
Tak naprawdę to zawsze "gówno wiadomo"
Sam pisałeś, że czytasz codziennie o Tesli. Inwestujesz (spekulujesz) długoterminowo, gdybyś był pewny wzrostów załóżmy przez 10 lat to byś z momentem kupna pierwszej akcji przestał dalej o Tesli czytać i po 10 latach zrealizował zyski, bądź zaczerpnął kolejnych informacji.
gdybyś był pewny wzrostów załóżmy przez 10 lat to byś z momentem kupna pierwszej akcji przestał dalej o Tesli czytać


@VWgolf3: ten styl inwestowania zakłada nieomylność podejmowanych decyzji... co samo w sobie pokazuje, że jest to idiotyczny sposób "inwestowania" i w praktyce ma wiecej wspólnego z hazardem aniżeli inwestowaniem. Ktoś kiedyś fajne zdanie mi powiedział, że "swojej trzody trzeba doglądać".

Poza tym... ludzie co miesiąc zazwyczaj zarabiaja pieniadzę... i inwestowanie raz
@anonimowy_programista
Zgadzam się, ale aby na tej średniej zarobić musisz mieć x spółek w portfelu a nie jedną.
Może być ogólnie wyższa średnia temperatura w 2026 na świecie, a w Polsce rekordowo niskie temperatury.
Dlatego długi termin czy krótki to nigdy do końca nic nie wiadomo.
Czarny scenariusz dla Tesli Elon odchodzi z tego świata, Tesla ma inne mniejsze i większe problemy gdzie kurs akcji spada do śmieciowego poziomu.
Jaka gwarancja, że
Zgadzam się, ale aby na tej średniej zarobić musisz mieć x spółek w portfelu a nie jedną.


@VWgolf3: gdybym planował kupić akcje, schować do szuflady na 10 lat i nie patrzyć w między czasie... to tak, inwestowanie w grupę spółek, a najlepiej dedykowany index dla takiego sektora - miałby sens.

Dlatego długi termin czy krótki to nigdy do końca nic nie wiadomo.


wszystko sprowadza się do prawdopodobieństwa.
@anonimowy_programista
"wszystko sprowadza się do prawdopodobieństwa."
Tak :) i tutaj jest przewaga spekulacji krótkoterminowej.
Prawdopodobieństwo wynosi 33,3% że cena spadnie 33,3 % cena pozostanie w miejscu i 33,3 % cena urośnie.
Przy czym w dłuższym terminie tracisz więcej czasu, a czas to pieniądz.