Wpis z mikrobloga

Mircy, rzućcie jakimś fajnym tytułem #planszowki na wkręcenie się w temat? Chcemy z narzeczoną trochę pograć w święta/sylwestra, żeby potem ze znajomymi móc w czwórkę się bawić. Ja osobiście grałem z ziomeczkami kiedyś w Scythe i byłem zachwycony, ale żeby wejść jakoś w grę ad hoc to trochę za dużo. Myślałem nad Osadnikami albo Pandemiciem ( bo pasuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Jakieś sugestie?
#grybezpradu #gryplanszowe
  • 12
Ostatnio zakochałem się w zamkach Burgundii. Jakoś zawsze ominęła mnie ta gra, a jest świetna na początek. Prosta w zasadach, szybkie akcje i jak na razie nie nudzi :)
@plasq: Catan faktycznie jest od dwóch osób, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wejść w rozgrywkę w dwie (czyli grać z instrukcją, sprawdzić, czy dobrze się wszystko rozumie).
U nas początek to Potwory w Tokio, przy czym na 2 osoby to taki typowy versus i mało emocji. Rozwija skrzydła od 4 do 6 osób. Jest niedroga, a dodatek (nie trzeba kupować od razu) daje jej drugie życie.

Tak to szybko
@plasq polecam na dwie osoby 7 cudów świata pojedynek., Lub patchwork.

Mogę polecić pandemię jako kooperację.

Z gier łatwych i przystępnych dla każdego to;
Azul w dowolnej wersji gra logiczna śliczne kafelki, przystępne dla każdego.

Splendor również proste zasady, rozgrywka na 15 min, na początek polecam.
@plasq: Dzień dobry Mireczku, zerknij na naszą grę pt. "Drogi do Rzymu" - działa bardzo dobrze w każdym składzie od 2 do 5 graczy. Rozgrywka trwa do 30 minut i świetnie sprawdza się jako tytuł do wprowadzania w tematykę nowoczesnych planszówek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@plasq
Łatwe i przyjemne na początek: Patchwork, Splendor, Jaipur, Wsiąść do pociągu: kraje północy, Gejsze. Gry z prostą mechanika, relaksujące, partia do 30 minut.

Ze średników: 7 Cudów pojedynek, Tuareg, Watergate, Azul. Gry z fajną i troszkę bardziej złożoną mechaniką. Można trochę pomanewrować ze strategią, trochę negatywnej interakcji. Te gry są mocno regrywalne dla casualowych graczy.

Z trudnych ( na przyszłość, na pewno nie na początek): Zamki Burgundii, Terraformacja Marsa. Gry na