Wpis z mikrobloga

Mirki plz help. Ostatnio zakupiłem Anytone AT-D578UV i mam problem z łącznościami DMR. Analog śmiga znakomicie. Przygoda z radiem zaczęła się bez najmniejszych przeszkód. Zaktualizowałem sobie radio najnowszym softem, po czym wyczyściłem je do zera. Zabrałem się za codeplug, wrzuciłem go do radia i wszystko działało spoko. Wbiłem sobie na TG, zrobiłem wywołanie i wymieniłem się raportami. Z racji tego, że widziałem same id osób przeprowadzających łączności, postanowiłem wrzucić sobie listę kontaktów. Ściągnąłem ją z radio.id i wrzuciłem do radia. Od tego momentu gdy wchodzę na TG i gdy ktoś nadaje to słyszę jednostajny szum. Niezależnie od tego czy podgłośnię kanał, czy nie, to ten szum jest na takim samym poziomie. Przynajmniej już znaki i imiona widzę gdy ktoś nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zauważyłem na brandmeisterze, że gdy wpadam na TG to miesjce w tabelce odpowiedzialne za siłę sygnału jest puste.

Rzeczy, których próbowałem, aby ogarnąć tę sytuację:
- Ponowne zainstalowanie softu i stworzenie codeplug'a od nowa
- Ponowne zainstalowanie softu i wrzucenie starego działającego codepluge'a

Bardzo mnie zadziwiło to, że gdy nawet wyczyściłem radio do zera i po zmajstrowaniu nowego codepluge'a, mam ten sam jednostajny szum, gdy ktoś nadaje.

Gdzie szukać rozwiązania problemu?

#krotkofalarstwo #dmr #hamradio
  • 3
  • Odpowiedz
@dekolt_hydraulika: W gd77 mialem troche inny problem, rozwiazaniem było wrzucenie czystego codepluga. Następnie musialem go zczytac (tego pustego) i dopiero na nim robic wpisy.

Może to pomoże... wuj wi, w koncu to chinczyk.
  • Odpowiedz