Wpis z mikrobloga

@twoi_starzy: nie znam. Dlatego poprosilem cie o podanie ¯\_(ツ)_/¯. Ja natomiast podalem ci DEFINICJE wlaczania sie do ruchu z przykladami jakie obecnie obowiazuja. Czekam wiec na ten przepis od ciebie by poszerzyc swoja wiedze
  • Odpowiedz
@uzytkownik2560: ten kto spowodowal kolizje czyli czerwony.
Pomaranczowy jechal prosto i przewidywalnie, moze dostac mandat 100zl za przejechanie po przestrzeni wylaczonej ¯\_(ツ)_/¯

Skad sie bierze w ludziach taka mysl, ze jak ktos lamie przepisy w obszarze niepowodujacym kolizi to kiedy sie w te osobe #!$%@? praktycznie z premedytacja to jakos magicznie wina nie bedzie ich?
  • Odpowiedz
@stormkiss to polecam zacząć od Kodeksu Drogowego, gdzie znajdziesz definicje włączania się do ruchu:

Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.
  • Odpowiedz
@uzytkownik2560: czyli chcesz powiedziec ze hipotetycznie #!$%@? sie w samochod w korku?

To ze ten samochod popelnia wykroczenie nie sprawa, ze wina za inne wykroczenie (spowodowanie kolizji) Cie jakos magicznie omija.

Mogles tej kolizji z palcem w dupie uniknac = Twoja wina.

Tutaj nie ma takiej sytaucji ze ktos Ci drodze zajechal i sie zastanawiales czy #!$%@? w slup czy ludzi na pasach.
  • Odpowiedz
@twoi_starzy: to co podales to nie jest definicja wlaczania sie ruchu. Podales jaki jest obowiazek przy wlaczaniu sie do ruchu. Ja ci dalem definicje wlaczania sie do ruchu z konkretnymi przykladami.

Wiec jeszcze raz, w nowym akapicie:

wskaz mi prosze KONKRETNY przepis, ze wyjezdzajac z obszaru wylaczonego z ruchu traktowane jest jako wlaczanie sie do ruchu. Wedlug mojej wiedzy, NIE MA takiego przepisu. Ale skoro twierdzisz, ze jest to czekam.
  • Odpowiedz