Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym zrobić sobie domowy seedbox / serwer plików chodzący 24/h. Pierwotnie planowałem zakup Raspberry Pi 4b ale wraz z całą konfiguracją (rpi4 nie wspiera dysków hhd 3,5, konwerter sata - usb, zasilany hub usb) wyszło mi 500-600zł. Za tyle to mógłbym kupić poleasingowego biurowego HPeka Compaq Small Form Factor ale te z kolei mają idle 40-50w i max 240w i tylko 2 gniazda sata. Szukając dalej znalazłem Thin Client o optymalnym zużyciu energii ale z nimi jest taki problem, że w ogóle nie mają gniazd sata 3 bądź tylko dla wolnoobrotowych hdd 2,5 cala. Nosz kurka, czemu tak trudno znaleźć małego pc o niskim zużyciu energii, który mógłby robić za seedbox/serwer. Domoweho kompa zostawiać 24/h się nie opłaca bo zbyt dużo prądu ciągnie poza tym nie chciałbym ryzykować, że ktoś się włamie i wykradnie np konto steam.

#komputery #torrent #seedbox #gorzkiezale #zalesie
  • 3
@PEPE_Le_Sfont: HP T610, albo Fujitsu Futro S920. Robiłem na takich instalki normalnego OS-a albo jako NAS (XPenology, albo Linux + Nextcloud). W środku hdd albo ssd na sata.
Ewentualnie kup jakiegoś laptopa taniego używkę z jakimś i3 i też da rade przecież.