Wpis z mikrobloga

dziwny problem mam

#!$%@? mi się ryzen 5 3600 jak próbuje oc zrobić na 4.1ghz

pamięci RAM niby przeskanowane i sprawne i dzialaly cały czas na xmp3333mhz

teraz zwieszki w grach i bluescreeny przy użyciu większej ilości ram nawet przy 2666mhz xD

also porty usb potrafią wariować i nie działać wgl do hard resetu kompa, na przykład po odłączeniu i przyłączeniu czegoś do huba zewnętrznego 7usb3.0 tplinka

gdzie szukać pomocy i need help

#pcmasterrace #it #informatyka #kiciochpyta #pytanie
Pobierz AreQPL - dziwny problem mam

#!$%@? mi się ryzen 5 3600 jak próbuje oc zrobić na 4.1g...
źródło: comment_1608390457hd6LJrb2GfoYqIURDBuqsI.jpg
  • 24
@Curus_Bachleda: Nie ma, ten procek będzie ledwo boostował do 4175 na JEDNYM RDZENIU.
@AreQPL: Zwiększaj Vcore i Soc, tylko na soc nie przekraczaj 1.2V :)
Jak chcesz żeby tylko w grze było, ale niekoniecznie musi przechodzić benchmarki co nienaturalnie obciąża procesor to nawet w ryzen masterze ustaw na sztywno 1,25V 4.2GHz, jak będzie crash to zwiększaj co oczko. Tylko pamiętaj, że nie każdy procesor jest identyczny i jak jeden będzie
@Curus_Bachleda: U mnie jest all-core 4.2 na 1.275V, ale działa tylko w grach, jak odpale benchmarka to #!$%@? po kilku minutach, jakbym chciał mieć stabilność w syntetykach to muszę na 1.35+ wrzucić. Dużo zależy jeszcze od chłodzenia, jednak wielu używa stockowe chłodzenie od amd, które na stocku potrafi dojść do 80C, a przy takiej temperaturze w życiu mu nie zboostuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Curus_Bachleda: Ta płyta która masz ma bardzo slaby vrm ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jeszcze gorszy bios - mówię to jako ex użytkownik tego mobo.
Nie taktowanie pali podzespoły a za dużo V i do tego temperatura.
Widzisz 4.2ghz ale to jest pojedynczy rdzeń. Ustaw żeby pokazywało wszystkie i nagraj jak możesz bo jestem ciekawy, chyba trafiłeś na złota sztukę ( ͡° ͜ʖ ͡°
@AreQPL: Jak chcesz mieć całkowita pewność ze to nie ram to odpal memtest86 - jak to zrobic znajdziesz w google. I zostaw go na cała noc. Do stabilności całości możesz użyć prime95 small fft, jak PC ci się nie wyłączy to bardzo dobrze, a jak wyłączy to nie jest stabilny pod maksymalnym obciążeniem, wtedy albo sprawdzasz gry czy nie wywala i jak nie to zostawiasz jak jest albo starasz się uzyskać