Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, przyszła do mnie paczka od mireczka @MorDrakka i znajdują się w niej same fajne rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No facet tak trafił w mój gust, zupełnie jakbyśmy się znali z 10 lat. Bardzo inteligentnie wymyślona paczka i gratuluję (a sam się bardzo, ale to bardzo cieszę, że miałem tyle szczęścia i mogłem ją dostać). A oto, co w niej się znajdowało:

1. Poziomy napis na kartce A4 "Nikt nie zabroni mi srania do paczki". Kolega jest mocno rebel i buntownik, co szanuję, bo kontestowanie norm społecznych świadczy o człowieku dobrze i w ten sposób może rodzić się jakikolwiek progres.
2. Nawiązanie do pkt 1 - poduszeczka emoji kupy, faktycznie - kolega sprytnie ominął regulamin i umieścił w pace poduszkę kupy w emoji (choć kiedyś słyszałem, że to niby są lody czekoladowe, jednak - lody czy kupa to tylko kwestia etapu procesu trawiennego, cały świat podlega bezustannej przemianie).
3. Świąteczne skarpetki z @Sox-in-the-Box ( ͡° ͜ʖ ͡°) wow, jak pojadę na święta to mając mając tak zacnie odziane giry, będę miał +5 do zajebistości przy stole wigilijnym.
4. Dwujęzyczna opowieść o popielu i myszach (rosyjski i polski) - słusznie kolega zauważył z opisu, że staram się nauczyć języka rosyjskiego, więc postanowił mi to nieco ułatwić prezentując mi taki fajny komiks z 1980 roku. Pomimo tego, że produkt pochodzi z czasów sprzed stanu wojennego to jest w bardzo dobrym stanie, nie mogę narzekać - kartki są całe, brak plam czy śladów użytkowania. Genialny prezent, tym bardziej, że staram się możliwie dużo czytać w cyrylicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. Dostałem też bardzo fajny komiks będący wariacją na temat baśni braci Grimm - jest on po angielsku, co dla mnie jest znaczną zaletą, a poza tym ma bardzo fajną kreskę, taką typowo zachodnią. Poza tym podejście autora do tych bajek, zbliżenie ich treści do oryginału, to mega ciekawe podejście do tematu i już jestem po kopciuszku (zacząłem trochę od środka) i bardzo mi się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakby ktoś chciał to polecam "Grimm Fairy Tales V. I" - David Wohl.
6. Kolejny bardzo celny strzał, prosto w środek tarczy to książka Ryszarda Kapuścińskiego - Szachinszach, opowiadająca o nowoczesnej historii Iranu począwszy od czasów I wojny światowej do rewolucji z 1979 r. Nie pisałem o tym w swoim opisie, ale bardzo lubię i cenię twórczość śp. Kapuścińskiego, a sam Iran jest krajem, który zajmuje u mnie szczególne miejsce. Z radością przeczytam książkę.
7. Gra planszowa Kingdom Duel - już wcześniej słyszałem wiele pozytywnych opinii o tej grze, zdaje mi się, że kilka osób dostało ją w swoich paczkach. Rozważałem kupienie jej samemu, ale kupiłem wtedy co innego (grę paragrafową "Porwanie" i grę karcianą "Sen"), więc jestem bardzo zadowolony. Tym bardziej, że jest ona dostosowania do gry we dwie osoby, a najczęściej gram ze swoją #rozowa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
8. Pocztówki z Wietnamu i z Chin - dobre nawiązanie i doping do realizacji mojej chęci odbycia podróży do Azji wschodniej. Przyznam, dość skuteczna próba. Na przeszkodzie stoi w tej chwili tylko pandemia, na szczęście udało mi się zachować niemalże cały urlop z 2020 r., więc liczę na to, że w 2021 r. będę mógł się gdzieś wybrać. Na pewno chciałbym w przyszłym roku pojechać do Chin, Japonii lub Korei Płd.

Uważam, że dostałem świetną paczkę, snajperska celność i chirurgiczna precyzja przy kompletowaniu paczki, jestem mega zadowolony.

Jeszcze raz dzięki @MorDrakka!

#wykopaka #pokazpaczke
t.....8 - Słuchajcie, przyszła do mnie paczka od mireczka @MorDrakka i znajdują się w...

źródło: comment_1608474289NxJuRfDueUt478wZd0a2Np.jpg

Pobierz
  • 7