Wpis z mikrobloga

Czy kreatyna może mieć wpływ na trądzik i pryszcze?

Biorę kreatynę od 2 lat, a problem z trądzikiem miałem od dawna. Przez zamknięte siłownie przestałem brać kreatynę i trądzik z twarzy oraz pryszcze na barkach bardzo się zmniejszyły(na twarzy nie do zera, ale było trochę lepiej). Jakiś czas temu zacząłem znowu ćwiczyć i biorę kreatynę. Bardzo szybko zrobiły mi się pryszcze na barkach i pojawiło więcej trądziku na twarzy. Teraz biorę najtańszy mohohydrat z KFD, ale nie chcę rezygnować z kreatyny i pomyślałem że zmiana na jabłczan by pomogła. Miał ktoś z was kiedyś taki problem? Może dodatkowo brać jakieś witaminy?

#mikrokoksy #silownia
  • 19
  • Odpowiedz
@Mation: Też zauważyłem pewną prawidłowość, kiedy brałem kretę było nieco więcej syfów, ALE bardziej prawdopodobna przyczyna tego (wg mnie) to:
Jak bierzesz kreatynę, to pewnie jesteś "jesteś w gazie" tzn. ćwiczysz regularnie = jesz dużo/dużo białka, i to już się może przekładać na nasilone problemy skórne.
  • Odpowiedz
@Filip69: pierwszy miesiąc ćwiczyłem bez kreatyny i nawet bez białka żeby to sprawdzić i było w porządku

@csmrex: tak, ale jak ćwiczyłem bez kreatyny to było ok. Ale też mniej jadłem nabiału kiedy cwiczyłem bez niej lub kiedy wcale nie cwiczylem
  • Odpowiedz
@Mation: WPC na pewno warto dla testu odstawić. W ogóle odstawiać po kolei na jakiś czas wszystko co zacząłeś od tamtego czasu jeść bo u każdego może być to co innego. W moim przypadku trądzik potrafią wywołać bardzo łatwo określone produkty nabiałowe (jogurty, mleko, ser żółty, kiedyś nawet twaróg, ale nie np skyr czy serek wiejski), kakao w nadmiarze, a od niedawna smakowe czipsy kukurydziane od Sonko i wafle ryżowe Good
  • Odpowiedz
@Filip69: Z prochów tylko magnez, wit. D i omega3, całość białka ładuję z normalnego jedzenia bo nie chciało mi się eksperymentować z jakimiś izolatami wołowymi czy białkiem bez laktozy
  • Odpowiedz
@Mation: Twaróg z czasem przestał mi szkodzić a zamiast WPC premium używam regulara i kazeiny. Zauważałem też, że czym więcej w WPC laktozy tym gorzej, ale nie tylko od tego to zależało
Kiedyś z tego powodu jadłem więcej mięsa niż teraz bo nie szkodziło
To tylko czysto anegdotycznie wspominam, trzeba na sobie poeksperymentować i dowiedzieć się co to jest u ciebie
Wyeliminować całą laktozę na jakiś czas, jeśli to nie to
  • Odpowiedz