Wpis z mikrobloga

Mireczky, potrzebuję wsparcia w sprawie modernizacji kompa domowo-biurowego. Co jest istotne sprzęt poza FB, YT i Officem ma dobrze ogarniać oprogramowanie typu AutoCAD albo SketchUp, bo pracuje na nim projektant/architekt/urzędnik. Nie wiem czy do tego jest potrzebna Riva TNT PacMan Edition czy może jednak jakiś lepszy Duron. Aktualnie sprzęt jeszcze żyje z Windowsem 7 x64, na pokładzie ma 4GB RAM i Q8300 i wbrew pozorom nie zamula zbyt często. Co tam powinno być? AMD? Intel? Grafika jakaś? Szukam rozsądnego setupu, a nie top of the top dla projektanta Bydgoszcz Pułnoc Tower Office Hub Garden Space ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem zupełnie na co zwracać uwagę. #pcmasterrace #komputery
  • 8
@daox: Podstawowa sprawa to jaki budżet? Jeśli wszystko ma być po taniości i najlepiej by było nie zmieniać kompa to przede wszystkim sprawdź czy płyta ma jakiś potencjał do modernizacji (ile max RAMu obsłuży). Q8300 do prac biurowych to dobry procek, ale do projektowania nie wiem czy wystarczy. No i karta graficzna to absolutna podstawa, ale to już zależy od kasy jaką macie. Dysk SSD to też rzecz obowiązkowa.
@Adax_DD: Przecież wszystko napisałem. Ma być rozsądnie. Wątpię, żebym chciał modernizować kompa na LGA775 czy rozszerzać DDR3 i żeby to miało sens. Jedynie nie dodałem, że chodzi o nowy sprzęt ze sklepu.

Interesują mnie dokładnie wskazówki dot. procesora i karty graficznej. Nie wiem czy iść w Ryzena czy Intela. Czy grafika musi być jak do Cyberpunka z 2077 fps czy jak do Mandaloriana w 2060p. :) Właściwie po wskazówkach już sobie
@daox: napiszę jeszcze raz w skrócie
robię na cadzie, hobbystycznie coś tam w 3d
w domu działam na r3600, 16GB ramu, SSD i gtx 1070 (bo gram od czasu do czasu)
w pracy mamy gotowe desktopy od della + 2 monitory
takie badziewia
https://www.x-kom.pl/p/355612-desktop-dell-vostro-3668-i5-7400-8gb-256-10pro.html
działać działają, ale nie jest to jakieś wybitne, ja mam swój desktop na hdd wraz z dodatkową grafiką gtx 710, ale brak ssd poraża i trochę lepszego
@snajp511: Nie wiem jak zapisuje/udostępnia się konfiguracje na tym cholernym morele, ale na szybko skonfigurowałem coś takiego:

◘ Intel Core i5-8400 - 837 zł
◘ ASRock Z390 PRO4 - 469 zł
◘ G.Skill Aegis 16GB DDR4 3000MHz CL16 - 269 zł
◘ Crucial P2 500GB NVMe - 259 zł
◘ SilentiumPC Elementum E2 550W - 168 zł
RAZEM: 2.002,00 zł brutto

Tak, wstępna wersja zakłada wykorzystanie wbudowanej grafiki Intela UHD 630.
@daox: Co do karty graf. proponowałbym coś od Nvidii bo Vray współgra z tymi kartami
Jak ja coś skleję (może nawet dzisiaj) to też się podzielę ale ja sobie dałem budżet 4k - 4.5k bo składam od 0
Intel Core i5-8400

@daox: to jak już to celować w coś nowszego intela jak takie ceny za 8 generację
Intel Core i5-10400 - około 850,00 zł
no i płytę można taniej zamiast czipsetu Z to H lub B ale wtedy
ram też może być ograniczony przez płytę w czipsetach H i B do <3000 mhz

ewentualnie sumarycznie chyba trochę drożej ryzen 2600/2600X/3600 i tańszą płytę z jakąś tanią grafiką ale szybszy