Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki,

razem z dziewczyną od kilku miesięcy rozważamy wyprowadzkę z Polski. Padło na Szwajcarię.

Ona pracuje w branży farmaceutycznej - oferty pracy spływają cały czas wynagrodzenie w granicach 7/9k CHF miesięcznie więc o pracę dla niej jesteśmy spokojni. Ja kilka lat w hotelarstwie na managerskim stanowisku, później przeskoczyłem do nowej firmy z branży spożywczej (amerykański kapitał, praca cały czas po angielsku) nadzorowałem budowę fabryki, początki HR etc. generalnie zadaniowa robota, gaszenie pożarów i załatwianie wszystkiego co trzeba było załatwić a aktualnie jestem managerem działu sprzedaży Horeca w tej firmie (zaopatrzenie dla hoteli i gastronomii).

Zastanawiamy się jaka jest szansa na znalezienie przeze mnie pracy tylko z językiem angielskim (w planach jest nauka niemieckiego ale na początek coś trzeba robić). Nie boję się "kroku w tył" i pracy poniżej swojego doświadczenia.

Jakie regiony/miasta polecacie? Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia?

#szwajcaria #emigracja #zurych #genewa
  • 5
@misztalov: w tym co robisz? Mala szansa tylko z angielskim moim zdaniem. Jezdzie na jej pensji, doucz się w tym czasie języka i wtedy uderzaj - dużo łatwiej znaleźć na miejscu niz z Polski i tak.

Byłem lata temu w podobnej sytuacji, jak co to pytaj.

A i Bazylea lub Visp. Polecam Visp jeśli chodzi o pracę w pharmie.