Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś z was interesował się nową stawką ryczałtu 15% od 2021? Jak rozumieć poniższe zapisy ustawy:

h) związanych z nadawaniem programów ogólnodostępnych i abonamentowych (PKWiU dział 60), z doradztwem w zakresie sprzętu komputerowego (PKWiU 62.02.10.0), związanych z oprogramowaniem (PKWiU ex 62.01.1), objętych grupowaniem "Oryginały oprogramowania komputerowego" (PKWiU 62.01.2), związanych z doradztwem w zakresie oprogramowania (PKWiU ex 62.02), w zakresie instalowania oprogramowania (PKWiU ex 62.09.20.0), związanych z zarządzaniem siecią i systemami informatycznymi (PKWiU 62.03.1)


W szczególności

związanych z oprogramowaniem (PKWiU ex 62.01.1)


To "ex" oznacza wyłączenie tego kodu? Nie mogę ogarnąć jak to działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programowanie #podatki #firma
  • 15
Mireczki, czy ktoś z was interesował się nową stawką ryczałtu 15% od 2021?


@westsajd: opłaca Ci się rezygnować z praktycznie całej zdolności kredytowej dla wątpliwej oszczędności?
@g0dl1ke: zdolność kredytowa nie ma dla mnie znaczenia a 4% z chęcią przygarnę. Wydaje mi się, że dla niskokosztowych JDG jest to spoko opcja. Ktoś tutaj policzył, że jeżeli koszty to <20% przychodu ryczałt się opłaca (w stosunku do liniówki).
@g0dl1ke: czemu całej zdolności?


@zibizz1: przy średnich zarobkach 15 tys. netto miesiecznie, będąc na ryczałcie, niektóre banki wyliczały 180 tysięcy zdolności przy kalkulacji kredytu hipotecznego. Na liniówce można spokojnie dostać bańkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@g0dl1ke: bo banki głupie chyba liczą że jak masz ryczałt do masz 70-80% kosztów dla każdej branży

Te bardziej ogarnięte liczą tak
Dochód przed podatkiem= przychód* ryczałt/20
@g0dl1ke: bo mówisz że przy dochodach 15k netto można milion hipoteki dostać co wydaje mi się lekko naciągane przy działalności


@cranberry250: bez przesady, 800-900 tysięcy to mieszkanie 60m2 w Warszawie, a jednak ludzie je kupują ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wkład własny 20%, brak dzieci/zobowiązań alimentacyjnych i w czasach przed covidem bezproblemowo miałeś taką zdolność. Jak jest teraz - nie wiem.

@g0dl1ke: bo banki głupie chyba