Wpis z mikrobloga

Jak wstawić obrazem do excela tak aby przypisać go do danej komórki? Muszę zrobić tabele, dość obszerną, będzie wiele wierszy i z 15 kolumn. W jednej z kolumny ma być zdjęcie obiektu który ewidencjonuje. Zdjęcie te ma zachowywać się jak zawartość komórki tak aby przy sortowaniu, filtrowaniu podążało za całym wierszem.
Zrobiłbym tą tabelę w wordzie ale kolumny będą strasznie wąskie, a w niektóre muszę wpisać dużo tekstu. Tabela będzie użytkowana tylko na komputerze, nie trzeba będzie jej drukować.
Fajnie jakby zdjęcia wklejały się same i dopasowywały do wcześniej ustalonej szerokości i wysokości.
Ew. jak ktoś ma inny sposób jak to rozwiązać to czekam na propozycje.
#excel #office
  • 17
@taju: No znalazłem ale to nie dopasowuje się do konkretnej komórki tylko rusza się jak przesune obojętnie jaką gdzie jest obrazek. Musiałbym chyba wszystko robić ręcznie i zaznaczać tą opcję przy każdym wstawionym obrazku. Wtedy przy sortowaniu nie będzie problemu. Częściowo to rozwiązuje mój problem. Dzięki.

Chyba, że ktoś ma inny pomysł jak się zabrać za taką tabelę.
@Vadzior mam stworzony skrypt vba który wrzuca zdjęcia do komórki excela i spełnia wszystkie Twoje wymogi. 1000 zdjęci wrzuca i dopasowuję do komórki w kilka minut.
@biju: No rozumiem, ale niestety nie jestem tak zaawansowany żeby sobie z tym poradzić, nie wiem nawet co to jest vba, a później szkolić leśnych dziadków w pracy dla których to robię, aby potrafili z tego korzystać i dokonywać jakiś zmian w przyszłości/dodawali następne wpisy.
@Vadzior jak będziesz wychodzi z takiego założenia to ciężko cokolwiek bedzie usprawnić. Może u mnie nie ma ludzi 60+ ale tez dlugo muszę przekonywać do automatyzacji, ale jak już przekonam i ktoś zauważy ze to co było robione ręcznie około dwóch tygodni robi się samo w 30 min to zaczynają kumać ze ma to sens
@biju: Nie da się, uwierz xD Tu ludzie mają opory do sprawdzenia czegoś w spisie na komputerze, wolą iść do archiwum i szukać na półkach. Pominę fakt, że raz w tygodniu od paru lat ta sama osoba woła mnie do skanu w pdf z pretensjami czemu nie może czegoś edytować/skopiować. Więc sam widzisz...