Wpis z mikrobloga

#bitcoin #kryptowaluty #gielda jak wyceniacie fundamentalnie btc? Jakie narzędzia, jakie wskaźniki i na jakich stronach. Nie mówię tutaj o wskaźnikach AT jak i o kreskach na wykresie. Tylko ocena czy 30k to tanio czy drogo, a jeżeli wybije do 50k czy jest sens sprzedawać mimo że może być rajd i hype na btc jak np w 2017. Osobiście do tej pory używałem Google trends dla oceny hypa i zainteresowania btc ludźmi na świecie, i jak widzę to zainteresowanie powoli wzrasta, ale do zachwytu z 2017 jeszcze daleko. Jakie są wasze metody wyceny?
  • 20
@Nikitos: akcje spółki niosą jakąś okreslona wartosc - prawo do udziału w zysku, udział w wartosci przedsiebiorstwa, które mozna wycenic w taki czy inny sposob. A BTC nie ma czegoś co mozna by okreslic jako jakas wewnetrzna wartosc. Chyba ze cena prądu, który zostal zuzyty na jego wykopanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sabarolus: Prędzej traktuj Bitcoina jako pewnego rodzaju walutę narodową. Sam w sobie to po prostu środek, ale masz mnóstwo "odpowiedników banków", które dają prawa do zysków i tak dalej

Nikt nie daje udziałów za posiadanie złotówki, ale ze złotówką możesz zrobić "coś" co je daje
@Nikitos: Predzej czy pozniej skonczy jak Ripple. Ja mam swoja teorie ze btc zostalo stworzone przez konsorcjum bankowe w celu przebadania rynku i zaadaptowania ludzi z cyfrowym pieniadzem. Na poczatku zostal wcisniety kit o decentralizacji i walce z banksterami etc, ale gdyby to byla prawda juz dawno by wprowadzono ban na krypto (jak widac po przykladzie XRP mozna szybko wymiesc jakiegos shita z rynku). Po wprowadzeniu cyfrowych walut narodowo-korporacyjnych BTC czeka