Wpis z mikrobloga

Słuchajcie. Wiemy, że w Polsce młodzi mężczyźni są za opcjami liberalnymi, a młode kobiety za opcjami socjalnymi, a macie do podlinkowania jakieś badania z innych krajów? Albo przykłady gdzie młode kobiety czy kobiety w ogóle w jakimś państwie głosują bardziej na opcje liberalne niż młodzi mężczyźni/mężczyźni? Bardzo proszę i z góry dziękuje, bo to chyba ciekawy temat.
Wołam proletariuszy wszystkich tagów.
#bekazprawakow #bekazlewactwa #polityka #neuropa #4konserwy #antykapitalizm #konfederacja #razem
  • 17
@Kondzio11121555: Polska "lewica" to prawie centrum. Liberalizm jest z założenia wolnorynkowy, więc jakiem prawem miałbyś w podziale

wyłącznie prywatna własność środków produkcji - całkowicie społeczna własność

, stwierdzić, że pomiędzy, w centrum, jest xD również wolny rynek w większości kontrolowany przez prywatnych inwestorów? W sensie xD takie kraje jak Chiny, gospodarczo są gdzieś pomiędzy. Jak ty doszedłeś do liberalizmu w tym miejscu, to ja nie wiem.
że niby socjaldemokraci to centro-prawica?

@Kondzio11121555: a od kiedy polska "Lewica" jest socjaldemokratyczna? Razem to socjaldemokraci, ale nie SLD i Wiosna.

Lewica nie proponuje zniesienia państwa, nie proponuje decentralizacji. Jedyne co proponuje to wyższe podatki, i większy sektor państwowego nadzoru, między innymi nad ekonomią. No więc ją mógłbym nazwać gdzieś elementem centro-lewicowym. Jakże więc centroprawica gospodarcza i centrolewica społeczna miałaby nie być centryzmem?
liberałowie to centrum


@Kondzio11121555: Szwedzcy liberałowie przez kilkadziesiąt lat współpracowali z szeroko rozumianą prawicą - albo wspólnie rządzili, albo wspólnie zasiadali w ławach opozycji wobec lewicy. Dopiero niedawno się to zmieniło, gdy zaczęli popierać mniejszościowy rząd lewicy - i dziwnym trafem mają najniższe sondaże od lat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)