Wpis z mikrobloga

#zarobki #wynagrodzenie #pensja

Cześć, z ciekawości i dla własnej kalibracji podaję swój obecny status netto:
Wiek 32
Żonaty
- brak kredytów
- biorę udział w PPK + odkładam na IKE

Dochody brutto:
ja 12k (przemysł lekki)
Żona 4k

Stan posiadania:
- mieszkanie własnościowe spłacone w mieście <80k o wartości ok 220k pln
- 2 samochody po 10k
- oszczędności 60k (gotówka)
- inwestycje 40k

Najbliższy plan:
- kupno działki lub domy ale koszt na poziomie ~500k-600k powstrzymują nas jeszcze przed tą decyzją.
  • 18
@spidero: @Mesiash_ten_prawdziwy:
Hej nie chodzi o to by się chwalić, bardziej zastanawiam się jak moja sytuacja wygląda na tle innych w podobnym okresie życia prywatnego i zawodowego bez żadnego oceniania. Czasem obserwując otoczenie widzę ludzi w moim wieku jak parkują pod domem w nowym Audi A8 a mają firmę z 1 koparką i wtedy człowiek zastanawia się czy robi dobrze ponieważ obecnie takie zakupy są poza moim zasięgiem :).

@
@m_a_arc1n: No ja mam duzo gorzej, bo wspólne zarobki kształtują sie na poziomie 8k, a musimy kupic większe mieszkanie bo brak miejsca na potencjalne dzieci. Niestety ceny mieszkań dla rodziny zaczynaja sie od 350 000zl, wiec i tak kredy trzeba brac
@spidero: też tak sobie mówię :) ale podświadomość ciężko wyłączyć. BTW zastanawiałem się nad przebranżowieniem na IT jako bardziej przyszłościowe ale nie wiem jak tam zarządzanie projektami jest postrzegane, mam percepcję że "programiści" gardzą taką fuchą ;).
@zdzisiu69: prawda ja bym auta na kredyt nigdy nie brał ale robi się takiego porta na innych więc zakładam że oni kupili je bo ich było stać jako przyjemność bo mają tak dużą płynność finansową.
@m_a_arc1n: kiedys samochod byl faktycznie jakims wyznacznikiem bogactwa, tylko zamozni ludzie mogli sobie pozowolic na dobrej marki samochod. teraz jest tyle form finansowania, leasingi, najmy, sharingi etc. ze byle kobita, ktora prowadzi kwiaciarnie moze smigac nowa bmw
@m_a_arc1n: Jak dla mnie mocno przeciętnie, ale zarobki masz dobre jeśli podałeś kwotę netto, to majątek powinien szybko wzrosnąć

A teraz doczytałem brutto...po co podawać brutto (°°