Wpis z mikrobloga

@ymkzz: myślałem o przeprowadzce do FL z Niemiec w celach zarobkowo cieplno wakacyjnych za kilka lat ale bez członka rodziny który może ściągnąć do USA przeprowadzka do Stanów jest #!$%@? dla normalnych ludzi a nie specjalistów którzy są rekrutowani już bezpośrednio z Europy.
Hajs taki sam albo mniejszy niż w DE ale jednak klimacik, ciepło no i język prosty jak budowa cepa.
  • Odpowiedz
@Przegrywhere: @Gl1n4: aż sobie wejszłem na strone PKO Bank Bolzki i Deutsche Banku i sprawdziłem.
Oczywiście to żadne poważne analizy, ot wszedłem i na pierwszej lepszej stronie z kredytem hipotecznym pierwsze dane z brzegu. Wiadomo, że to takie randomowe i ostatecznie ustala się indywidualnie ale.. w jednym i drugim banku te dane są tak samo randomowe pokazywane w tak samo różowym, reklamowym świetle.

No to tak: w DE 100k (455k
  • Odpowiedz
Warto jeszcze odnieść to do minimalnej krajowej.
W DE minimalna to mniej więcej 1500 euro. Czyli żeby spłacić 100k euro kredytu musisz poświęcić 1/5 swojej wypłaty.
W PL minimalna to mniej więcej 2000 zł. Spłata 455k PLN kredytu to niemal cała wypłata.
O #!$%@?.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wojtek_bez_portek: Mieszkałem przez jakiś czas w Belgii (jakieś dwa lata temu) i miałem kilku znajomych, którzy akurat brali kredyty. Z tego co pamiętam oprocentowanie wahało się w granicach 0,5 - 1,2.
  • Odpowiedz
  • 2
@ymkzz fajne, że porównujesz jakieś zadupie z patolą do normalnego miasta xD

The chance of becoming a victim of either violent or property crime in Nokomis is 1 in 55. Based on FBI crime data, Nokomis is not one of the safest communities in America. Relative to Florida, Nokomis has a crime rate that is higher than 50% of the state's cities and towns of all sizes.

Niecałe 5k mieszkańców tam jest...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtek_bez_portek: #!$%@?łem się, oczywiście za 100k EUR. No właśnie nie wydaje mi się że w jakimś Berlinie znajdziesz mieszkanie za 100k EUR, ale może jestem w błędzie
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Przestańcie powtarzać te bzdury. W Polsce ceny mieszkań wcale nie są wysokie, ani tym bardziej za wysokie. Gdyby były to nikt by w nie nie inwestował, każdy wie, że jest spory potencjał na wzrost cen w Polsce i dlatego inwestorzy tutaj kupują i budują mieszkania.
Zobaczcie sobie na ceny w UK, to dopiero oczy wybałuszycie.
  • Odpowiedz
@l0h-s no więc, podobnie jak z tymi kredytami wpadłem na otodom i na immowelt.
Szukałem w Warszawie i Berlinie. Ot, stolicę.
W Warszawie za 450-500k jest o wiele więcej ofert i można kupić klatkę dla Polaka około 40 metrów, picrel.
W Berlinie jest tylko kilka ofert, też około 40 metrów w zakresie 100-150k euro. Picrel w kolejnym komentarzu.

Tylko, że Niemiec nawet jak weźmie nie 100k Euro a 200k Euro to nadal
wojtekbezportek - @l0h-s no więc, podobnie jak z tymi kredytami wpadłem na otodom i n...

źródło: comment_1609613655EEVyAo0UdojsxZ7bWVGInV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz