Wpis z mikrobloga

Mircy, szukalem ale nie znalazlem. Chcialbym:
- sprawic aby swiatlo wlaczalo sie samo gdy wejde do pokoju - da rade to zrobic na malinie i bez wiercenia w mieszkaniu? :)

- miec w Dockerze: VPN, tora, apache, Pi hole, gita itp.

Jaki model kupic aby to mialo sens? Jaka pamiec? SD tak z 64 GB czy dysk podpinac?

Zastosowanie to prawie 100% serwer na aplikacje.

#raspberrypi
  • 11
@azertyazerty: czujnik ruchu pod maline spiety ze światłem (inteligentna żarówka albo włącznik). Ja osobiście wole sterowanie głosem

W dockerze spokojnie postawisz to co chcesz (nauka dockera to 15 minut)

Malina 4b 4GB

Moze byc karta pamięci tylko jakiejś lepszej klasy
@fasola_i_groch: No to git. Dockera czaje i i uzywam na codzien. Ok dzieki wiec tak jak domyslalem sie bez problemu jak zwykly serwer moze chodzic. Super, zamawiam na botland w poniedzialek.

Cos trzeba koniecznie miec na poczatek oprocz zasilacza, karty, obudowy? Trzeba chlodzenie dac?

Niezle jestem podjarany :D
Rozumiem Cie, ja ciągle sie jaram bo sam swoja maline pierwsza kupilem jakieś 20 dni temu. Ogólnie przy monitoringu u mnie ma juz jakieś 70 stopni (razem z aria2, plexem, nextcloudem). Jesli zamierzasz sie ostro bawić bierz z wentylatorkiem obudowę (ja wlasnie czekam na paczkę bo pierwotnie kupilem bez)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@azertyazerty: btw ja jeszcze mam kodi, torrenty, sambę (z dysku 4TB po usb3) i chroma oprócz tego co wymieniłeś i 4GB ramu spokojnie starczają, nic nie tnie, można na 2 kompach i tv oglądać seriale full HD na raz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fasola_i_groch: WD Elements 4TB zewnętrzny 3,5" - działa bez dodatkowego zasilacza jako plus
@azertyazerty: RAM moim zdaniem 4GB to maksimum, 2 potrafi zużyć realnie a 8 to overkill o ile nie stawiasz wirtualki win10
Ja mam system na karcie SD 32GB, w ciągu półtora roku karta padła mi raz (po tym jak elektrownia 3 razy wyłączyła i włączyła prąd w odstępie 10 sekund). Plusem karty jest to, że możesz ją