Wpis z mikrobloga

@sovas: zależy od budżetu, Rolandy (FP-10 i -30) są polecane, ale ostatnio ciężko dostępne. Yamaha 125 również jest bardzo popularna. Polecam pomacać w sklepie, jeśli się ma taką możliwość
@radekrad: Yamaha ma wyjście usb midi, co może pomóć w nauce z FlowKey / Melodics. Roland faktycznie trudno dostępny, znalazłem tylko jakieś oferty na olx w sklepach stacjonarnych daleko ode mnie.
@sovas: ludzie twierdzą, że nauka przez aplikacje jest średnim pomysłem. Ja zdecydowałem się lecieć głównie z podręcznika Alfreda.

Roland, Kawai (kupiłem jeden z ostatnich dostępnych KDP110 na początku grudnia) mają kiepską dostępność, Yamaha średnią. Przez to ceny poszły w górę. W sumie nie wiadomo, kiedy dostępność wróci a ceny spadną - wcześniej mówiono, że "po nowym roku".
@sovas: no to jeszcze normalna, nie dużo zdrożały. Ja patrzyłem na przełomie listopada i grudnia na Yamahę 144 i 164 - to przy nich wzrost cen był wyraźny.

Nota bene, jak masz miejsce i fundusze, to możesz pomyśleć o takim większym, drewnianym pianinie. Mi to znacznie zwiększyło przyjemność z grania, że pianino wygląda jak pianino.

(aczkolwiek z drugiej strony, jak nie jesteś pewien, czy Ci się po tygodniu nie znudzi, to
@sovas: też nie miałem miejsca - małe przemeblowanie i jakoś upchałem. Bokiem do jednych drzwi szafy, że tylko jedne da się otworzyć... ale upchałem. Zastanów się i przemyśl - lepiej brzmi i wygląda, takie w pełni drewniane ( ͡° ͜ʖ ͡°)