Wpis z mikrobloga

@sailor_73: chciałem się dopytać czy podczas robienia kawy widać jakie jest aktualne ciśnienie (wersja express ma manometr). Od czasu jak zadałem pytanie poszperałem w necie i wiem już, że wersja pro nic takiego nie pokazuje. Zastanawiam się czy nie będzie to dla mnie problemem bo na tym ekspresie chcę zacząć się uczyć jak robić poprawne espresso.

No i jeszcze drugie pytanie (takie raczej z serii "nie ma głupich pytań") :-)
Czy
JURA E6


@KIJU87: przecież to inny typ urządzenia, nie kumam przepłacania za Jurę czy Nivonę,
sage - nie wiem czy podczas parzenia manometr wskazuje cokolwiek ale pamiętam że można do zaprogramować
zadać warunki parzenia dla poszczególnych rodzajów kaw i że można to zrobić tak jak z fotelem elektrycznym w samochodzie po konkretnego kierowcę
takie mi się porównanie skojarzyło
ciągnę instrukcję zaraz ci wkleje, sprawdzimy czy coś tam stoi na temat
"Wyjściowe ustawienia czasu meilenia to 9 sekundna 1 filiżankę i 15 sekund na 2 filiżanki. Przyciśnij krótko kolbę w kierunku ekspresu, aktywuje się włącznik i uruchomi się automa-tyczne mielenie i porcjowanie kawy mielonej do sitka w kolbie. Na wyświetlaczu pojawi się grafika pokazująca mielenie kawy do sitka.PRE-INFUSESHOTSTEAMAMOUNTMANUALPAUSEDHOTWATERFLUSHRESETDEFAULTSDESCALEINPROGRESSFILLTANKGRINDDOUBLESINGLELOCKHOPPERSHOT TEMPFASTERPOURSLOWERPOURCUSTOMHOTTERCOOLERCUSTOMSECGRINDSIZE Jeśli trzeba przerwać mielenie, wciśnij krótko kolbę w kierunku ekspresu. Na wyświetlaczu pojawi się „PAUSED” (wstrzymano) i mielenie zostanie wstrzymane na 10
"PLPRZYGOTOWANIE 1 FILIŻANKI KAWY Naciśnij raz przycisk 1 filiżanki, przycisk zacznie mrugać. Na wyświetlaczu pojawi się „PRE­INFUSE” i uruchomi się odliczanie czasu przyrządzania. Gdy czas zaparzania wstępnego minie, uruchomi się ekstrakcja kawy przy optymalnym ciśnieniu. Fabrycznie ustawiona objętość dla 1 filiżanki (około 30 ml) będzie wlewać się do filiżanki. Ekspres do kawy zakończy pracę automatycznie, gdy zostanie zaparzona zadana ilość kawy."
przecież to inny typ urządzenia, nie kumam przepłacania za Jurę czy Nivonę


Zacząłem szukać jaki ekspres do domu kupić. Wydawało mi się, że chcę automat to czytałem, że Nivona spoko. Potem czytałem coraz więcej i znalazłem opinie o Jura. Im bardziej zagłębiałem się w temat (ogólnie kawa i ekspresy) to wychodzi na to, że skończy się na kolbowym :-)
@KIJU87: w instrukcji są opisane zasady i co robić jak wychodzi coś źle więc tym bym się nie martwił , próbuj/ustawiaj /zapisz ustawienia jak pasuje
ja jestem zachwycony takim modelem SENCOR SES 9200 , najszybciej działa , 30 sek i masz kawę w dłoni :))
jak chcesz sege to dostęne obecnie 990 dwa kolory, 880 czarny , 920 w dwóch odmianach i to wszystko , same wysokie i drogie modele, jak
@KIJU87: jeżeli kolba do domu to nie ma nic lepszego niż SAGE :))
ale jak automat to wybierłbym pomiędzy SENCOREM KRUPSEM i SAECO HORECA
pytanie ile chcesz wydać na automat
jak zostajesz przy kolbie to poczekaj na 878