Wpis z mikrobloga

#iot #smarthome
#inteligentnydom
Szukam w internecie jak za pomocą raspberry pi sterować przekaźnikami za pomocą głosu. Jest kilka rozwiązań. Mnie najbardziej interesuje sterowanie samym głosem bez żadnych pilotów, czy smartfonów. O ile można podłączyć do RPI mikrofon przez USB, to w jaki sposób rozmieścić mikrofony w każdym pomieszczeniu i skomunikować je z maliną? Rozwiązania tylko bezprzewodowe.
GRBAS - #iot #smarthome 
#inteligentnydom 
Szukam w internecie jak za pomocą raspbe...
  • 14
@styroslaw chcę sterować oświetleniem w całym mieszkaniu bez potrzeby szukania smartfona.

@obieq
Czyli po jednym głośniku do każdego pomieszczenia.... A coś taniej albo jakieś diy?
@styroslaw wg opisu jest "inteligent voice control"

@chrzanu180 wydaje mi się że sterowanie telefonem nie jest praktyczne. Nie mam cały czas telefonu pod ręką. Będę szukał jakichś urządzeń typu Google speaker do każdego z pomieszczeń.
IFTTT fajne, jeśli wymyślę jak to wykorzystać to będę drążył temat.

Na ten moment planuję głosowo sterować oświetleniem w każdym pomieszczeniu i odczytywać temperaturę z wilgotnością + wyświetlać dane z czujników na magic mirror.
Docelowo chce jak
@GRBAS: ja mam cale mieszkanie postawione na home assistancie, wlaczniki swiatel, sterowanie ogrzewaniem i klima, tv, pralka i inne duperele, do tego czujniki w kazdym pomieszczeniu i jakos glosowo najmniej tego uzywam ;] szybciej telefonem albo fizycznie palcem.
@GRBAS: ifttt jest fajne na początek, ale jak uzmysłowisz sobie że to jest 'gdzieś' w chmurze to już nie koniecznie. Dochodzi jeszcze element tego, że do działania potrzeba internetu, generalnie w tych czasach to już raczej nie jest problem, ale serwis zniknie to co wtedy. Tak jak koledzy pisali wyżej, najczęściej stosowany jest chyba google home mini + lokalny serwer na jakiejś malinie czy minidesku (czy jak to tam się zwie)