Wpis z mikrobloga

Jak głosowała lewica w sprawie podatku cukrowego? Zgodnie z doktryną "moje ciało - moja sprawa"?


@genocidegeneral: Lewica głosowała raczej za podatkiem cukrowym, bo wszelkie statystyki dotyczące cukrzycy w Polsce rosną od paru lat. Zresztą wszelkie duże koncerny typu Coca-Cola na tym ucierpią, a powszechnie wiadomym jest, że koncerny zawsze, niemal z zasady musza wyzyskiwać ludzi, aby osiągnąć zysk, więc...działanie przeciw koncernom jest jak najbardziej pozytywne.
@NonOmnisMoriar: W jaki sposób coca-cola ma na tym ucierpieć skoro to potencjalny kupujący zapłaci więcej? Z drugiej strony myślisz , że jak napoje poszły do góry to kosztem innej rzeczy to dzieciak sobie takiego napoju nie kupi?
@genocidegeneral:

Neuropek here, ale ze wszystkim co piszesz się zgadzam. Jedynie tutaj:

jeśli się mu oprę i nadal będę kupować colę, to będę finansował kolejne pomysły pisiorów czy innych razemków neuropków


jest błąd rzeczowy, ponieważ 96,75% wpływów z tego podatku idzie na pandemiczne wydatki NFZ, tak więc jest #!$%@?, ale nie maksymalnie #!$%@?.

Niemniej Lewica #!$%@?ła manianę przegłosowując ten szajs opodatkowujący nawet napoje light i jest mi wstyd, bo na nich