Wpis z mikrobloga

Sobie dokłądam radia na ekranie głównym telefonu w plikach m3u, i usuwam które nie słucham. Przyciskam w samochodzie przy kierownicy przycisk Play, i ostatnie radio grane się odtwarza. Linki odtwarzam w aplikacji VLC, tworząc te skróty z adresem w Total Commander.

Czemu adres strumieniowania nie jest publiczny, a zmienny?
Przeglądarka wykrywa że radio strumieniuje we fragmentach 47 KB, i numer w adresie strumieniowania zwiększa się o 1.

Ostatnio szukam różnych źródeł nauki języka Rosyjskiego, to zapisałem sobie Radio "Uność". Publicznie kilka strumieni do zapisania, do pliku m3u. http://www.radiounost.ru

Radio 357 czegoś takiego nie oferuje ..
Jest tylko w gorszej jakości strumień ze strony Open FM ...

#radio357 #radiointernetowe #radio #m3u #android
Pobierz rukh - Sobie dokłądam radia na ekranie głównym telefonu w plikach m3u, i usuwam które...
źródło: comment_1609843351NyFLxeWP2xIaL7y8vqusqo.jpg
  • 11
Amerykańskie radio KEXP z Seattle na przykład.

Można pobrać plik m3u, dodać do radia które obsługuje adresy internetowe.
Przez pierwsze pół minuty gra informacja, czego słuchamy, zanim w ogóle się radio odtworzy.

O takie radio kupiłem sobie kilka lat temu, z DAB+ i możliwością odtwarzania z adresów strumieniowych.
Radio KEXP, czy te rosyjskie Juność bez problemu dodam,
adresu od Radio 357 nie uzyskam niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz rukh - Amerykańskie radio KEXP z Seattle na przykład.

Można pobrać plik m3u, dodać...
źródło: comment_16098439328upKDxkfIFefSyjFJjBeFR.jpg
@Wiskoler_double: Albo wyszukać strumień przez internet, wpisując "nazwa radia m3u", lub "nazwa radia stream".

Czasem trzeba adresu poszukać w przeglądarce, pod "Ctrl + Shift + I" pod kartą "Network", zazwyczaj będzie pod adresem z AAC, MP3, lub OGG na końcu w nazwie.

Jak tu dla austriackiego FM4:
https://orf-live.ors-shoutcast.at/fm4-q1a

Można tą jedną linię adresu zapisać w notatniku jako "fm4.m3u" i odtworzyć w Foobar, Winamp, czy VLC.
Czemu adres strumieniowania nie jest publiczny, a zmienny?

@rukh: Jeśli dane radio ma swoją aplikację i/lub stronę, to ma tam możliwość zaserwowania Nam (słuchaczom) dodatkowych (a nie tylko tych w samej audycji) reklam, na wyświetlaniu których zarabia. Poza tym w ten sposób łatwiej zliczać słuchalność. Słuchając z wykorzystaniem własnej aplikacji nie wyświetlają się te reklamy, a i reklamodawcy reklam wchodzących w skład samych audycji nie wiem, czy liczą tego typu słuchaczy
bez utraty ciągłości transmisji

Zapomniałem dodać - bo każdy ów fragment zaczyna się i kończy w tym samym czasie, niezależnie czy jest w jakości 240p czy 1080p.