Wpis z mikrobloga

Planuje aktualnie zakup auta leasing. Nigdy wcześniej z tego nie korzystałem dlatego pytanie: jak to jest z pełnym odliczeniem Vat bądź też zgłaszaniem użytkowania auta w połowie na firmę, a w połowie prywatnie. Autem będę przede wszystkim dojeżdżać do biura, bądź klienta. Czy jeżeli wracając z pracy zajadę zrobić zakupy to już traktowane jest to jako użycie w celach prywatnych? Jak jest to rozpatrywane?
#leasing
  • 5
  • Odpowiedz
ale jeżeli wezmę tylko na firmę, bo z założenia będzie ono wykorzystywane w 95% w celu pracy. To mogą mi przyjść z kontrolą, znajdą w samochodzie reklamówkę z biedry i będą mieć pretensje?
  • Odpowiedz
@rolerpl: nie wiem jak z leasingiem ale normalnie jak bierzesz auto w pełni na firmę to prowadzisz kilometrówkę i rozpisujesz cały przebieg
  • Odpowiedz
@bb89: @rolerpl: Jeżeli auto do celów mieszanych to rozliczasz 50% VAT, od pozostałej kwoty netto+50% VAT rozliczasz w KUP. W przypadków eksploatacji tj. serwis, akcesoria, paliwo 50% VAT odliczasz, a pozostałe netto+50% VAT mnożysz przez 75% i dopiero w KUP. W celach mieszanych nikogo nie interesuje jak używasz auta, nikt Ci tego nie podważy, że auto mieć musisz jako przedsiębiorca.

W kilometrówce możesz rozliczyć 100% VAT i 100% w KUP
  • Odpowiedz