Wpis z mikrobloga

  • 1
Chce kupić akcje na nasdaq firmy contextlogic (wish), bo moim zdaniem zastąpi aliababe, chce kupić na zasadzie kupić i potrzymać parę lat obstawiam silny wzrost jak na tesli a z racji że nie chce mi się spędzić paru dni na studiowaniu gdzie założyć konto maklerskie żeby zaoszczędzić na czasie pytam was gdzie założyć żeby były małe prowizje to będzie zakup za większą sumę i planuje potrzymać akcje około 10 lat :) #gielda
  • 8
  • Odpowiedz
@kokol: w tak długiej perspektywie nie ma znaczenia większego, najwygodniej bd miał w swoim banku. Ewentualnie w XTB masz zerowe prowizje, możesz odtworzyć konto w USD.
  • Odpowiedz
@kokol: DIF broker, jeśli wish będzie płacić dywidendy(w co na 90% wątpie) to będziesz tam mieć tylko 15% podatku, u większości brokerów jest 30%.
Ale wątpie, że wytrzymasz 10 lat, w każdym razie powodzenia, nie takie cuda na giełdzie widziałem, możesz miec 400%, chociaż ja na taki dlugi termin bym nie kupił, daj znać jak poszło.
  • Odpowiedz
@atomic77: faktycznie.

W przypadku braku otwarcia lub zamknięcia pozycji na rachunku Klienta w ciągu ostatnich 365 dni oraz braku depozytu na rachunku w ciągu ostatnich 90 dni naliczana jest opłata w wysokości 10 EUR. W przypadku braku wystarczających środków pobierana jest opłata w kwocie wolnych środków pozostałych na rachunku Klienta. Przed pobraniem opłaty kwoty ulegają przeliczeniu na walutę rachunku.
  • Odpowiedz