Wpis z mikrobloga

Mirasy mam 16 lat, za niecały miesiąc 17 i czuję się mega staro, wiele osób mówiło mi że "o 17 lat to już do pracy, to już dorosły odpowiedzialny za siebie i innych" itp
Tak szczerze to trochę się boje tego że za rok będę miał 18, czuję że mój okres dzieciństwa minął no i trochę mi smutno z tego powodu na ale nic z tym nie zrobię.
Moje pytanie do was: czego Wy żałujecie że nie zrobiliście w wieku 16/17 lat ??
Co jest taką rzeczą którą byście zmienili gdybyście mogli się cofnąć w czasie
#pytanie #16lat #17lat #przegryw #pytaniedoeksperta #chad #pytaniedorozowychpaskow #zdrowie #filozofia #przemysleniazdupy #przemyslenia #przegryw
  • 26
@imanubba: podobne odczucia miałem jak się zbliżałem do tej magicznej bariery 18 lat, teraz mam 25 i czasem czuje się jakbym się w rozwoju zatrzymał gdzieś w tamtym okresie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@imanubba: Za mało się uczyłem (tak właściwie to prawie w ogóle) i teraz na studiach widzę moje braki w stosunku do niektórych, ciężko to nadrobić
To samo z hobby, jak bym się tym porządnie zajął to bym był w całkiem innym miejscu niż teraz jestem

Jednym słowem za leniwy byłem - marnowałem czas, nie popełniaj tego błędu!
@xVolR: też myślę że te ostatnie lata dzieciństwa że tak powiem trzeba wykorzystać na zabawie bo później już takiego czasu nie będzie. Zreszta niektórzy nie korzystają z tego przywileju w no wieku j później mają po 30+ lat a zachowują się jak 17 lat a powinni zająć się poważniejszymi rzeczami jak praca itp
@Aerwin: no ja Ci powiem że strasznie patrzyłem na innych jak miałem 15/16 lat teraz już to trochę się zmieniło i nabrałem trochę pewności siebie chodź mógłbym jeszcze bardziej nad tym popracować ✋
@imanubba: nie słuchaj porad ludzi których nie znasz i którzy ciebie nie znają :) Ale mimo to napisze takie ogolne, facet po 30 tutaj.

Odkrywaj świat, nie zamykaj się na doświadczenia, nie bój się popełniać błędów. Tak żeby w wieku 20, 22 lat z grubsza znaleźć jakieś zainteresowania.

Zagaduj do dzieczyn, odrzuć ego, nie bój sie upokorzenia. Nie myśl za dużo przyszłości, ciesz się młodością. Znajdz jeden sport który będziesz mógł
@justguylol: nie przejmuj sie tym co myślą o tobie, rozmawiaj dużo z nimi, na różne tematy. Nie bój się mówić czego chcesz, jesteś młodym ale jednak mężczyzną. Nie oczekuje że teraz bedziesz mistrzem podrywu absolutnie, chodzi o to zebys w wieku 20-22 lat miał już fajny warsztat w tej kwestii.

Ryzykuj. Kobiety lubią być przepraszane. Np. załóżmy że chwycisz laske za tylek na dyskotece i ona sie obrazi. Ale to jest
@justguylol: nie, nie w zwiazku, ale to juz byl wiek 19 jesli dobrze pamietam. Natomiast nie probuj dorownac takim akcjom, bardziej chodzilo o przyklad jak mozna probowac rozmawiac, w najgorszym razie dostaniesz w twarz :D