Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@patrykpop22: ukrwiony, żywy i zdrowy fragment tkanki ale to kremowe wokół jest efektem ciężkiej pracy bakterii beztlenowych czyli można to podciągnąć pod zgorzel gazową. Antybiotyk dostałeś? a Cleksan p.obrzękowy i rozrzedzający też jest? i ogólnie o ile to możliwe staraj się trzymać kończynę wyżej aby odprowadzać chłonkę. W miejscu szwu jest ok bez nacieków pozostaje sama rana bo brzegi chcą się ziarninować ale brak aseptyki w tym przeszkadza - antybiotyk w
@algorytm7007: co drugi dzień żona mi zmienia opatrunek stosując się do zaleceń doktora i pielęgniarki które wydały papier i to co mamy z tym robic ale to żółte pierwsze raz z tym czerwonym widziałem i się przestraszyłem
@patrykpop22: jakiś znalazłem jasno napisany artykuł nt gojenia i tak naprawdę wszystko przebiega prawidłowo z tym, że otok żółty jeżeli nie cuchnie i nie wydziela maziowatego płynu nie jest groźny a zwróć uwagę na ...zazielenienie
"Faza wysiękowa
W wyniku nieswoistej reakcji organizmu na uraz dochodzi do miejscowej reakcji zapalnej, zwanej fazą wysiękową. Trwa ona zazwyczaj od 4 do 7 dni i objawia się m.in. poprzez czynne przekrwienie w otoczeniu tkanek uszkodzonych,