Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirasy bo tak się zastanawiałem dlaczego w Polsce ludzie mimo tego, że zarabiają powiedzmy więcej ode mnie - tak narzekają na swoje zarobki, mówią, że na nic ich nie stać etc.

Generalnie sytuacja wygląda tak, że ja i mój różowy RAZEM zarabiamy mniej niż niejeden Mirek z Wykopu :D bo mamy co miesiąc nie licząc żadnej premii 6" tysięcy! Wleci premia na wakacje po 1,5 tysiąca na głowę, na święta po jakimś tysiącu dostaniemy, a tak to w zależności od miesiąca czasem zero premii dlatego pisze o tych 7 pewnych tysiącach które mamy co miesiąc.

I pewnie zaraz usłyszę pytania Mirków: Jak w żyć za takie grosze? Przecież to wegetacja! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wakacje jedne dłuższe za granicą, drugie krótsze w Polsce są, wypady ze znajomymi weekendowe są (swoją drogą byliśmy w Grodnie na Białorusi w 2019 i mocno polecam, ciekawie zobaczyć taki wschód, tak samo Naddniestrze też w 2019 super sprawa, dziwny taki sztuczny kraj na terenie Mołdawii i maja nawet plastikowe monety :D) samochód może nie najlepszy, ale Opel Mokka z 2016
nam w zupełności wystarcza.

Okej, może nie kupujemy ciuchów w Prada, YSL albo Luj Witą, ale który Polak tam kupuje :D Jakość Zary, HM, czy innych sieciówek wystarcza żeby nie wyglądać jak menel, a jeśli chodzi o buty to te akurat lubię z wyższej półki ;)

Nie wszystkie lecą na hajsy Panowie, podobam się laskom, ale no nie zarabiam 20 koła a mimo wszystko z różową żyjemy na dobrym poziomie myślę... :)))

6000 zł
-1000 rata za mieszkanie
-600 czynsz plus opłaty
-2000 jedzenie
-1000 po 500 zł każdy wydaje na swoje pierdoły

i zostaje ok. 1400 zł na koncie na inne rzeczy, a jak dodamy do tego miesiąc w którym jest premia to wiadomo, że zostaje więcej i tak sobie rośnie powoli suma na koncie a jak trzeba kupić cokolwiek nowego to po prostu kupujemy także nie narzekajcie ze macie mało hajsu albo coś... :)

Dużo ludzi w Polsce żyje za minimalną, ale jak są razem to już maja chyba około 4200 więc no. Nie jest źle, uśmiechu Wam życzę i takich cudownych różowych jak moja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nasze wzrosną bo to logiczne, ale jeśli ceny nie poszybują w górę drastycznie to powinno być dobrze :)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ff641718e1c8b000b7efcd6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: bo Polacy to biedacy i w stosunku do zachodu który ciągle im odjeżdża bogactwem i gromadzeniem kapuchy. Np taka Dania tutaj podrzucam świetny wykład o tym
https://m.youtube.com/watch?v=mpos948jubs

Te twoje sorry wasze xdd 6 tys to ja sam w niecały tydzień w UK zarabiam. A ceny za jedzenie droższe niż w UK. A mieszkanie na północ od Londynu porównywalne często.
Post ma na celu zwrócenie uwagi że to nie my Polacy