Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zarejestrowałem się w urzędzie pracy i ku mojemu zdziwieniu okazuje się ze dostanę zasiłek 960brutto. Jednym z warunków żeby taki zasiłek dostać jest to kiedy urząd pracy nie ma dla ciebie oferty pracy lub stażu. I moje pytanie jest czy oni patrzą na wyuczony zawód? W moim przypadku kucharz, czy jak to wyglada? Sprawdzałem na stronie urzędu oferty pracy w moim mieście (gdansk) i faktycznie jest 0 ofert z tego zawodu, dzięki temu „dostanę” zasiłek? No i co dalej żeby nie stracić tego zasiłku? Mam czekać na jakaś propozycje pracy z ich strony czy sam umówić się na wizytę(mimo ze nie maja ofert na kucharza w gdansku) ? #praca #pracbaza #urzadpracy #zasilki
  • 26
@Marianoitaliano00: patrzą na zawód, ja mam trochę egzotyczny to mi od razu powiedzieli, że nic mi nie znajdą xD jak sam sobie znajdziesz robię to przysługuje ci dodatek aktywizacyjny w wysokości połowy zasiłku przez połowę trwania czasu zasilku
@Marianoitaliano00: Zasiłek przysługuje każdemu bezrobotnemu w wymiarze zgodnym z jego stażem pracy. Zasiłek otrzymuje każdy kto nie jest zatrudniony i jednocześnie jest zarejestrowany w UP. Tracisz zasiłek jeśli trzykrotnie z twojej winy nie zostanie podjęta przez ciebie praca zaoferowana przez UP. Skierowanie do pracodawcy powinno, ale nie musi, być w twoim wyuczonym lub pokrewnym zawodzie. Jesli znajdziesz sobie sam miejsce pracy i zgłosisz to do UP to tracisz prawo do zasiłku,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marianoitaliano00: Co do twojego zawodu, to ma on raczej małe znaczenie, bo mogą ci zaproponować pracę np. w sklepie. Nie przyjmiesz propozycji, to stracisz zasiłek i status bezrobotnego, a co za tym idzie ubezpieczenie zdrowotne.
Oficjalnie powinni podać ci termin do zgłoszenia się, przeważnie ustala się to raz na 2 miesiące, żeby przyjść i złożyć podpis.
Teraz przeważnie dzwonią w powyższych okresach, pytają czy nic się nie zmieniło i umawiają się
@zpue: no nie wiem czy w nieskończoność, wiadomo kilka powodów wymyślisz że nie masz dojazdu czy nie możesz przebywać w jakiś specyficznych warunkach ale jak dadzą ci pracę w jakimś sklepie jako ochroniarz to powiesz że nie możesz pracować 8h na nogach? To chyba lepiej już żółte papiery załatwić i mieć kasę za siedzenie w domu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@2cf002b2f4: Można być zarejestrowanym w nieskończoność, oczywiście bez prawa do zasiłku, ale z ubezpieczeniem zdrowotnym.
Przede wszystkim, jeżeli zaproponują ci pracę musisz ją przyjąć, bo w przypadku odmowy wyrejestrują cię na bodajże 90 dni.
Na następny dzień po zatrudnieni możesz z pracy zrezygnować i zarejestrować się na nowo i znowu uzyskasz status osoby bezrobotnej do czasu zaproponowania nowej pracy.
@Marianoitaliano00 jednego wielkiego uja Ci znajdą Ca nie pracę przez rok tam byłem zarejestrowany po ubezpieczenie i nigdy żadnego skierowania do roboty nie znalazłem nawet na najprostsze prace fizyczne do łopaty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marianoitaliano00: Jak dogadasz się z pracodawcą, to może napisać, że nie spełniasz warunków do danego stanowiska i dalej jesteś zarejestrowany, ale może tak być,że napisze, że nie chciałeś podjąć pracy i wtedy cię wyrejestują.
@zpue: znasz dobrze te przepisy lub stosujesz to? Bo nie jestem do końca przekonany do tego.
To i tak będziesz musiał przepracować kilka dni bo wypowiedzenie i jak tak zrobisz kilka razy to moim zdaniem mogą się dowalić do cb i będę ci wszystko proponowali żeby się ciebie pozbyć