Wpis z mikrobloga

【 Wpis nr 346 】

Dziś w cyklu # zlotaeravhs będzie film z aktorem, który był ikoną kina akcji lat 90-tych.
Po raz pierwszy gości u mnie Steven Seagal, w jednym z jego tylko 4-5 najlepszych filmów.

"Naznaczony śmiercią" aka "Wybraniec śmierci"
(Marked for Death, 1990)

John Hatcher (Steven Seagal) były agent specjalny DEA , musi podjąć tym razem najtrudniejszą misję.

Po przejściu na emeryturę i przeprowadzce do rodzinnego Chicago zostaje przypadkiem uwikłany w bezwzględną, krwawą walkę dwóch gangów narkotykowych, mających powiązania z karaibskimi czarownikami Voodoo.

Jego rodzina pada ofiarą odwetu gangsterów.

Żądnemu zemsty, działającemu poza granicami prawa Hatcherowi pomoc zapewnia Leslie (Joanna Pacuła), znawczyni magii i tajemnych rytuałów Voodoo.


Jeden z oryginalniejszych filmów Seagala (bo o produkcjach po roku 2000 to szkoda gadać :P) - trzeci w jego karierze - pomimo tego że jest w nim wszystko co uczyniło go sławnym, czyli walki aikido, strzelaniny, łamanie kości, to wątek magii voodoo wprowadza taki trochę mroczny nastrój (choć mam wrażenie że niektórzy odbierają to jako komediowe "mrugnięcie okiem" ㋡).
Niemniej film był fajny, praktycznie większości się podobał, w końcu był tu jeszcze świeży, "prawdziwy" Seagal.

Także samo tło fabuły było nowością.
Miejsce skorumpowanych polityków i biznesmenów zajęli członkowie egzotycznej mafii, specjaliści od Voodoo i czarnej magii.

Zyskała na tym ścieżka dźwiękowa, obfitująca w muzykę reggae (z wokalizami Seagala), a także niebanalne plenery – pojawia się między innymi Kolumbia i Jamajka.

Zobacz, jeśli:

– Kochasz kino akcji sprzed lat

– Nie lubisz Jamajczyków

– Wierzysz, że Pacuła może znać się na Voodoo


Odpuść sobie, jeśli:

– Seagal to dla ciebie aktor jednej miny

– Łamanie rąk uważasz za przejaw chamstwa

– Reaggae akceptujesz tylko po „dymku”


Zwiastun . Strona [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Wybraniec+śmierci-1990-11808).
Film dostępny on-line [720p, lektor, cda].

➡ Wczorajszy wpis - horror sensacyjny z Chuckiem Norrisem...
" Hellbound - Moce ciemności "

✔ Wszystkie dawniejsze (i kolejne) wpisy znajdziecie pod moim tagiem ➛ #zlotaeravhs.
Zapraszam do obserwowania/czarnolistowania...

#voodoo #aikido #gangi #zlotaeravhs #filmnawieczor #ogladajzwykopem #gimbynieznajo #nostalgia #wykopplus30club #film #filmy #kinocebulowe #magia
Montago - 【 Wpis nr 346 】 

Dziś w cyklu # zlotaeravhs będzie film z aktorem, który...

źródło: comment_1610045147bqMgHdJmrueMCWCh4xwuq7.jpg

Pobierz
  • 17
@RozzPl

za czasów piratów to chyba chodziła jako następna część Nico.

Może i mówiono "Nico 3", coś mi tam świta, choć raczej bardziej podobne do "Nico" fabularnie było "Szukając sprawiedliwości" (4 film), albo "Trudny do zabicia" (jego 2 film).

@syfanalny: "Hard to Kill - Trudny do zabicia" też mam zamiar opisać ;)
to znaczy były tylko wtedy takie filmy były na topie, ale powiedzmy sobie szczerze - to nadal były filmy klasy C


@goodghost: Zgadzam się, ale do pewnego stopnia. Skontrastuj to z nowymi produkcjami, w których producentem, reżyserem, scenarzystą i głównym bohaterem jest sam Steven.
@Montago: Widze Pacula to pierwsze skojarzenie mialem z serialem Capital City (dosyc popularny na poczatku lat 90-tych) i wydawalo mi sie ze ona wlasnie tez tam grala. Poguglalem i wyszlo ze to byla Joanna Kanska a nie Pacula. W kazdym razie pamietasz ten serial? To bylo zyciu maklerow z londynskiego City. Lecialo chyba w TVP2. Boze jaki to swiat wtedy wydawal sie nieosiagalny dla maluczkich zyjacych w Polsce (takie zderzenie pierwszego