Wpis z mikrobloga

Hej, mam zbiornik na CWU płaszczowy i niestety bez grzałki (dostałem po starej instalacji teścia), a podgrzewanie jest niskotemperaturowe (pompa ciepła) czy są takie podgrzewacze przepływowe niedużej mocy (5kW?) wmiarę tanie abym mógł przegrzać wodę do tych zalecanych 65-70 stopni raz na jakiś czas? Wtedy zrobię sobie osobny układ podgrzewający. Nie chcę inwestować w kocioł elektryczny, a podgrzewacze przepływowe często są ograniczone do 55-60stopni.

Czy może taniej kupić zbiornik z grzałką?

#cwu #budowadomu
  • 4
@Akira: z temp 15? Czyli zwiększa o 25 stopni 2l/min. U mnie w zbiorniku jest ok. 40 czyli też muszę około 25 podnieść. Czyli przy 3,5 optymistycznie licząc 200l będzie w 1,5h. No to pewnie 7kW to minimum. Pytanie czy podgrzeje do wyższej temperatury czy przy 50 się wyłączy. No i wychodzi, że jedynie na 3fazy bo to już ~30A.
Słabo to widzę.
@dad1111: Ale na ciort Ci to? Toć pompa ciepła ma wbudowana grzałkę i wykona ci bez problemu sterylizacje termiczna. Na dodatek jeśli woda jest na bieżąco używana to nie ma stresu bo legionella rozwija sie w wodzie stojącej.