Wpis z mikrobloga

@Crypteq: Dopiero zaczynam z tym nie miałem co zrobić z pieniędzmi z urodzin,to postanowiłem się pobawić.Będzie jakiś wzrost żeby wyjść na zero to sprzedam btc cash i włożę w akcje Tesli albo coś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GugliPL: Odradzam korzystanie z Revolut'a do krypto. Nie możesz ich nawet wysłać na zewnętrzny portfel, tylko musisz najpierw zamienić na fiat, później kupić BTC w kantorze i dopiero wtedy wysłać z kantory na prywatny portfel. A to wszystko kosztuje - przy niewielkich kwotach po prostu się nie opłaca bo stracisz zyski na przenoszenie waluty.

Poza tym "jebni*cie" to dopiero zobaczymy XD Analogicznie do poprzednich sytuacji może spaść spokojnie do $13k (~48k
@GugliPL: Korzystałem z Bitcoin Core / Electrum do niewielkich kwot. Teraz korzystam wyłącznie z paru Ledgerów.

Przeczytaj najpierw co to tak naprawdę jest portfel BTC - zanim władujesz znaczne środki w krypto, lepiej wiedzieć na czym to polega. Wiem, że to nudne, ale swoje ciężko zarobione pieniądze trzeba szanować.

Revolut to nawet nie jest portfel(bo nie możesz z niego wysyłać krypto). Najważniejsze jest zrozumieć jaka jest różnica między hot wallet
@fan_internetu: Jeśli są to kwoty na tyle drobne, że nie opłaca się kupić Trezora lub Ledgera (koniecznie sprawdź czy dany egzemplarz obsługuje krypto którymi jesteś zainteresowany), to niestety nie mogę polecić niczego podpartego doświadczeniem.

Zaletą sprzętówek jest to, że nie musisz się martwić czy masz jakiś phishingowy(np. keylogger) syf na komputerze i jesteś zawsze spokojny w zakresie bezpieczeństwa.

Nie znam/nie korzystałem z innego rozwiązania do trzymania paru walut w jednym miejscu