Wpis z mikrobloga

Spodziewacie się wzrostów na WIG-banki w tym tygodniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo długoterminowo na pewno da się ładnie zarobić, mam SANPL i się zastanawiam czy dokupić jakiegoś innego banku czy czekać
#gielda #gpw
  • 15
@Kl00cha: Ja z banków wyszedłem juz parę dni temu, oczywiście jestem na duzym plusie, ale nie wierzę, że będzie tam działo się dobrze, widzę masę upadłości biznesów, widzę podwyżki opłat zatem branża bankowa działa jak chytry sklepikarz a nie poważny market, frankowicze będąc w beznadziejnej sytuacji z powodu pandemii tym mocniej pójdą do kancelarii prawnych by pozywać banki, glapa manipuluje kursem złotówki osłabiając ją, co stoi za ostatnimi wzrostami na GPW
@Kl00cha: Dużo zależy od 13 stycznia tj. posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej i przede wszystkim informacja o wysokości stóp procentowych. O ile zostaną obniżone to bankowo mamy zjazd. Ja liczę na pozostawienie na tym samym poziomie bądź w co można wątpić - podwyżce. Byłoby to nielogiczne po straszaku noworocznym zafundowanym nam przez prezesa NBP. Banki przez zeszłoroczne obniżki stóp straciły już dosyć sporo (link)
Moja historia z bankami zaczęła się
@yam-jan: @czasnawykopki: No faktycznie, inny punkt widzenia, nie patrzyłem pod tym kątem. Patrzyłem raczej ile im brakuje do poziomu sprzed marca 2020 oraz na wyniki finansowe poszczególnych banków za zeszły rok ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podtrzymuję, że da się zarobić długoterminowo, ale faktycznie z dokupywaniem jeszcze się wstrzymam przynajmniej do tego 13 stycznia.
@Kl00cha: Z podobnego powodu podjąłem decyzję o zakupie akcji banków w zeszłym roku. Patrzę długoterminowo ale w międzyczasie też wyciągnąłem w zeszłym roku 5,5k z mBanku, który ponownie zakupiłem. Nie ma hossy bez banków jak to mówią ( ͜͡ʖ ͡€) Decyzje zawsze podejmuj samodzielnie. Ze mnie nie raz się wyśmiewano na wykopie jak to drogo banki kupuje. Czy drogo to zaraz się okaże ;)
źródło: comment_1610319839F1M4dBcyEzVKzn2024acP7.jpg
@czasnawykopki: Najss, jak zielono ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poczekam te parę dni, pewne ryzyko że pogrzebią przy stopach jednak jest, może uda się kupić taniej, a jak nie to trudno. Mniej się będę będę denerwował, powiedzmy taka inwestycja w zdrowie XD
@Kl00cha: Istnieje, jednak w mojej ocenie byłoby to świadome działanie na szkodę całego sektora, który dostał już mocno po dupsku. O ile dobrze pamietam to mieliśmy trzykrotnie zmniejszanie stóp w zeszłym roku. Dla Kowalskiego z kredytem w sam raz, niekoniecznie dla nas... Tak naprawdę to już mnie nic nie zdziwi ale oko cieszy to, że gospodarka powoli wychodzi na prostą.
@Kl00cha: @czasnawykopki: Na pewno mbank omijałbym szerokim łukiem, ja miałem tylko jeden, PKOBP który kupiłem za 21 z małym hakiem a sprzedałem za 29 z małym hakiem, zapakowałem się w Police (co okazało się bardzo trudne, gdyż trzeba kupować małymi partiami a i tak zaburzyłem kurs) i mogę zapomnieć o nich na lata, no chyba, że w międzyczasie szybko wzrośnie o 30-50% .. itd

Ktoś zarzuci mi brak dywersyfikacji, tak
@yam-jan: Z modnych spółek mam tylko bloobera, którego w tym tygodniu zamierzam sprzedać (jestem kilkanaście procent na plus), w zeszłym roku nieźle zarobiłem na PKOBP i PKPCARGO i tak, staram się unikać baniek i mam w miarę zdywersyfikowany portfel.