Wpis z mikrobloga

Mirki z tagów #motoryzacja #seat #chevrolet #pierwszeauto #pierwsze4kola po raz ostatni proszę o pomoc w zdecydowaniu jaki samochód powinienem wybrać

Sprawa wygląda następująco - mam do wyboru dwa jeździdełka
1. Chevrolet Cruze; 2012 r. ;230 000 przebiegu; 2.0 vcdi 163 km; automat; sprowadzony miesiąc temu z Włoch. Oferta od handlarza, który sprowadza samochody (20k zł)

2. Seat Leon I; 2004; 294 000 przebiegu; 1.9 tdi zmodyfikowane (3 lata temu (czyli przy przebiegu 250k) został cały silnik od podstaw zrobiony, wszystkie części które zostały założone są wzmocnione według właściciela, a części sprowadzone z fabryki. Turbo zostało wsadzone od 3.0d bmw, dolot zrobiono z nierdzewki, mapa na 230km i pompowtryski są bosha. Na przód wsadził większe tarcze i zaciski); manual; 7 lat w kraju. Oferta prywatna od gościa który latał nim trasy i zapewnia, ze jest pewny samochodu (13k zł)

I teraz mój dylemat jest taki - co z tych dwóch lepiej mi byłoby wybrać. W chevrolecie opisanym powyżej martwi mnie automat - gdyż z tego co czytałem jest awaryjny, a koszty naprawy spore. Seat jest dla mnie kuszący bo już kilka takich kolegom naprawiałem i w miarę wiem co mnie czeka (no oprócz tych modyfikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Serce mi mówi, że Seat, mózg, że tego Cruza

P.S. Wiem na pewno, że jeden mirek się dość dobrze zna ogólnie na motoryzacji i pewnie mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii ( @Atreyu ) ale on mnie chyba ma mnie na czarno przez to, że byłem fanboyem tesli więc jakby ktoś mógłby go zawołać to bym był wdzięczny.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyjemnego dzionka
  • 14
wszystkie części które zostały założone są wzmocnione według właściciela, a części sprowadzone z fabryki.


@Yamikaze: ten leon to potencjalna mina. Jak zacznie się sypać, to nie dojdziesz co z czego i do czego, bo tu turbo od BMW, tu jakaś przeróbeczka uszczelki, tu śrubka od Fabii, przewód z czegośtam itd itp.
Dodam, że samochód będę użytkował na trasach Tarnobrzeg - Kolbuszowa - Rzeszów i do okazjonalnej jazdy po mieście.
Jeśli ktoś ciekawy to mogę wysłać link do ogłoszeń na PW
@Yamikaze: stary seat projekt wydumka vs świeżo sprowadzone od handlarza, pewnie umowa jeszcze na włocha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ani jednego ani drugiego bym nie brał, do 20k wiele jest aut do wyboru

Jak to mają być prawie tylko trasy, to przynajmniej ten segment D, z automatem który ma te 6 biegów i w miarę ogarniętym dieslem. Choćby 1.9 z FCA i dowolna większa buda do niego
@Atreyu: Rozumiem - w takim razie na co powinienem lepiej spoglądać? Jedyne moje wymagania aktualnie to diesel, 120+ koni i automat. (Bo takie coś spełnia nawet volvo s 80, 99 2.5 tdi z automatem który stoi niedaleko u handlarza ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@Yamikaze: raczej nic. Nie chciałbym po kimś modowanej fury, bo serwis czegoś takiego to może być problem, a Cruze też jakoś nie wygląda obiecująco.
Za 20k to już prędzej jakaś Megane mk3, Focus mk3, może jakiś japończyk.
@pan_warell:

O właśnie o takie auta (hatchback) wielkościowo mi chodzi! :v
Jedynie, żeby spełniało wymagania diesel, automat i te 110-120+ koni plus

No chyba że lepiej poszukać jakiegoś leona I do 10 koła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@klark: No szczególnie na hadykówce gdzie jak jedziesz mniej niż 120 to masz pół komisu skody na zderzaku, a z lewej SUVy wyprzedzające cię z pierwszą prędkością kosmiczną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szukam już dość długo z przerwami i w okolicy (kolbuszowa +100km) to ciężko coś znaleźć co spełniało by wymagania jak ten Cruze. (diesel, automat i te 120+ koni)

W sumie to tak wygląda ogłoszenie:
Link