Wpis z mikrobloga

A więc tak, napisał do mnie gość którego widziałem na jednym serwerze discord ale nigdy z nim nie rozmawiałem, jest to najprawdopobniej kolega moich kolegow z discorda. Napisał do mnie na prywatnej wiadomości po czym kliknąłem na nią i nie było tam żadnej wiadomości (prawdopodobnie ją usunął), byłem wtedy na tablecie. Po wyjściu z discorda kliknąłem przycisk do aplikacji w tle aby usunąc tam youtuba bo sobie oglądalem filmiki i chcialem sie polozyc spac, w aplikacjach w tle zauwazylem Aparat ale byc moze go przypadkowo kliknąlem. Dzien pozniej po 40min uzytkowaniu tabletu zauwazylem Galerie ale równiez mogl to byc poprostu przypadek klikniecia na galerie ale raczej wątpie. Chciałbym również wspomnieć, że bardzo rzadko korzystam z Galerii i Aparatu i akurat dziwnym trafem zadziało sie to po otwarciu wiadomości której nie było od tamtego gościa. Pytanie brzmi czy jest możliwe aby mógł on wejść do mojego urzadzenia czy zdobyć jakieś moje dane czy to zdjecia, lokalizacja itp? Z czego co wiem to discord jest dobrze zrobiony pod względem bezpieczeństwa i prywatności #discord #informatyka #internet #pytaniedoeksperta