Wpis z mikrobloga

  • 102
84 + 1 = 85

Tytuł: Gwałt to przecież komplement
Autor: Maja Staśko
Gatunek: Publikacja, esej, artykuł
Ocena: ★★★★★★★

W nawiązaniu do wpisu pod tagiem #bookmeter @rales , który zopiniował esej dobitnym „największe gówno jakie czytałem”, postanowiłem sprawdzić na własnej skórze o czym napisała Maja Staśko. Podwajał to fakt, że miała pewne zderzenie ze Stanowskim z #kanalsportowy , którego i lubię i nie lubię jednocześnie- moja sympatia nadal, po eseju, jest zbalansowana.

Gdybym miał również ująć w jednym zdaniu to, jakie mam odczucia po lekturze (łyknąłem w kilka godzin):
Esej, który zawarł w telegraficznym skrócie wszystko, czego mężczyźni kompletnie nie rozumieją oraz zrozumieć nie chcą-w dodatku długo chcieć nie będą.

Staśko pisze o sprawach, z których ja już zdaje sobie sprawę od jakiegoś czasu- i dodaje do tego kilka śmiałych tez, tj. np. gwałt to codzienność kobiet (tym sformułowaniem kończy się esej). Najciekawsze jest to, że jest w stanie mnie do tego przekonać. Sam zacząłem myśleć nad przykładami własnymi oraz obserwacjami nawet własnych działań w przeszłości, które były naznaczone takim „gwałtem” wobec kobiet. I zgadzam się z jej rozumowaniem.

Przemówił do mnie mocno fragment, w którym mówi (w skrócie teraz to ujmę), że męzczyzna który dostanie komplement na ulicy jest w siódmym niebie- dzieje się to tak rzadko, że ten komplement może faktycznie „coś znaczyć” dla niego. Pojawia się równocześnie przy okazji rozmowy z kobietą wątek, że „on nie rozumie jak jej może się coś takiego na co dzień nie podobać”- a potem zaczynasz myśleć. Codziennie, co wyjście z domu, co chwilę- w pracy, urzędzie, sklepie, klubie, ulicy- ktoś ciągle ci mówi i ocenia cię, klepie po tyłku, łapie za cycka od czasu do czasu. Przecież to na litość boską jest zwykłe molestowanie, na które mieliśmy my- mężczyźni- przyzwolenie od zawsze. W świecie, który sami sobie stworzyliśmy (kobiety nigdy nie mogły decydować i nadal nie mogą, bez żartów).

Dodam swoją obserwację- mężczyźni walczący o dzieci w sądzie. Oni tag #pieklomezczyzn powinni kierować do.. innych mężczyzn- to oni zgotowali im to piekło. To mężczyźni ustalają „cenę” kobiety i jej wartość w dzisiejszym patriarchalnym świecie. Kobiety mogą jedynie wykonywać nieświadomie rozkazy, zalecenia; stosować się do reguł i zasad. To mężczyźni, którzy unikają alimentów (ściągalność około 20%) wam to zrobili. Mężczyźni, którzy traktują od zawsze kobiety jak towar, nie jak człowieka.

Ja zrozumiałem to już dobrych kilka lat temu- mieszkanie z kobietą pomaga zrozumieć, że to człowiek; taka sama osoba jak wy. Mama wam niestety panowie tego nie wyjaśni, mama ma wpojone aby wam służyć albo ojcu. Miałem bardzo duże problemy z akceptacją wielu kwestii (głównie autonomii i samodzielności drugiej osoby) ale da się. A potem zaczynasz zauważać, że kobiety są traktowane jak wędliny w mięsnym- podczas gdy mężczyzna to ten przebierający je jak stara baba.
Dodam też, że wszystkie te tagi –pillowe, przegrywowe i incelskie też są spowodowane koledzy nie przez kobiety- a przez mężczyzn w istocie i w całym swoim okrucieństwie. To gorzka pigułka, ale prawdziwa.

Esej polecam, dostępny jest za darmo.

#ksiazki #czytajzwykopem #wykopkindleclub #bookchallenge 2/24

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
FormalinK - 84 + 1 = 85

Tytuł: Gwałt to przecież komplement
Autor: Maja Staśko
G...

źródło: comment_1610461562PsGaJtLF0wZvbGaD7GEJDM.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
Książka o tym jak zrobić wodę z mózgu również mężczyznom :>


@Bilzerian: Czytałeś mówisz? Nie czytałeś nawet tej opinii kolego, nie wierzę, że w ogóle miałeś okazję coś przeczytać w ostatnich miesiącach.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@laventel: najbardziej chora jest obojętność społeczna. To ty dałaś sobie wsypać coś do drinka, to ty zakładasz za krótkie spódnice, to ty prowokujesz dekoltem. Ty ty ty.
Drugi przykład soft. W pracy przychodzę ubrany jak chce w brudnych butach, czasami nieświeży oddech, w dwóch kompletach ubrań. Nigdy nikt mnie nie ocenił pod tym względem. Kobieta pracująca w biurze gdyby sobie na to pozwoliła no przecież może zapomnieć o awansie, jakimś wyróżnieniu
  • Odpowiedz
To co się dzieje w komentarzach pod takimi opiniami jest strasznie przykra i ciężko cię to czyta. Można mieć różne zdanie na ten temat, można się z panią Staśko zgadzać całkowicie bądź w mniejszym stopniu ale zdawać sobie sprawę z istnienia problemu jako takiego a nie jak panowie wyżej, którzy uważają że to wszystko to #!$%@?. Jeżeli jest wam ciężko zrozumieć istnienie problemu to zapytajcie siostrę, bliską znajomą, kogoś kto wam wytłumaczy
  • Odpowiedz
@FormalinK: Ale szanuję mireczku za podjęcie takiej kwestii na portalu, na którym wiadomo, że wszelkie poglądy chociaż odrobinę bardziej na lewo są posumowane epitetami w stylu „cuck” czy „białorycerz”. Nie przeczytałam jeszcze tego eseju, ale po twojej recenzji mam do tego chęć. Dzięki ʕʔ
  • Odpowiedz
@vkzk ale przecież takie rzeczy jak klepnięcie w tyłek, chamskie nachalne niesmaczne komplementy, niebezpieczne skracanie dystansu fizycznego jest powszechnie piętnowane i to z jeszcze większym wyczuleniem jak jest w kierunku kobiety niż jakby było w odwrotną stronę (częściowo z tego powodu co napisał oo, że częściej się to zdarza i w związku z tym musi być bardziej zdecydowanie traktowane), nie wiem albo ja jestem faktycznie ślepy, albo żyjemy i wychowywaliśmy się w
  • Odpowiedz
Można mieć różne zdanie na ten temat, można się z panią Staśko zgadzać całkowicie bądź w mniejszym stopniu ale zdawać sobie sprawę z istnienia problemu jako takiego a nie jak panowie wyżej, którzy uważają że to wszystko to #!$%@?.

@vkzk: Bo faceci tutaj piszący są w większości nieatrakcyjni i nie posiadają empatii. Sami nigdy nie znaleźli się w takiej sytuacji, więc problem nie istnieje. Gwarantuję Ci, że każdy mężczyzna, który doświadczył
  • Odpowiedz
@FormalinK: Co? Kobieta która nie przyjdzie wystrojona jak na pokaz mody może zapomnieć o awansie? Nie wiem u mnie dziewczyny/kobiety do pracy przychodzą normalnie ubrane zależnie od stanowiska i okazji, ale są też takie które same sobie robią rewie mody, a najbardziej oceniają je za to inne kobiety. Swoją drogą też masz się czym chwalić ze przychodzisz w brudnym stroju i nieumytymi zębami do pracy.
A jak ktoś jest fleja tak
  • Odpowiedz
@Henryk_Chinaski: gdyby tak było to nie negowano by istnienia problemu jak można zauważyć wyżej. Nie ma znaczenia piętnowanie takich sytuacji skoro nie ma to przełożenia na praktykę. Chodzi o fakt, że problem jest wyśmiewany bądź negowany na tyle, że kobiety nie czują jakiekolwiek wsparcia w sytuacji stresowej.
  • Odpowiedz
  • 18
@FormalinK czy wykupienie subskrypcji na OnlyFans też liczy się jako gwałt? Donejt z komplementem dla pani z twitcha która ma cycki na pół ekranu "grając w grę"? Albo lajk (to taki cyfrowy komplement) pod zdjęciem jakiejś kobiety w bieliźnie? Pytam bo jakieś 60% Instagrama/tiktoka/Snapchata wypełniają wylewające się ze wszystkich stron wypięte do aparatu dupy i podskakujące cycki, nie chciałbym iść do więzienia za gwałt jeśli przypadkiem omsknie mi się palec i kliknę
  • Odpowiedz
@vkzk przecież op to napisał w taki sposób, że każdy czytający to facet się poczuje, jakby molestował kobiety, żadna skrajność nie jest dobra, a z postu opa właśnie ona bije
  • Odpowiedz
@smierdakow: nie sądzę aby była ona skrajna, myślę że jest po prostu przeciwieństwem opinii do której się odniósł. W żadnym z komentarzy nie odniosłam się nawet do samego opa tylko do skrajnie olewających problem komentarzy :)
  • Odpowiedz