Wpis z mikrobloga

Pytanko ogolne mam. Zalozylem sobie emaklera w mbanku, ale w sumie to ja sie nie znam na tym w ogole. Wyczytalem, ze warto kupic troche akcji stabilnych spolek ktore wyplacaja dywidendy - zeby troche ochronic hajs i troche zarobic na dywidendach. Ludzie tutaj polecali Asseco i PZU (ktore w sumie dzis mocno spadlo ;p), kupic i czekac ile wlezie. Dobre takie podejscie na start?
#gielda
  • 7
@affairz: No ja dopiero zaczynam, wiec chce sie ograniczyc do jednego rynku, zeby mi mozg nie wyparowal od nadmiaru informacji. Jak juz troche ogarne to bede kminic ameryke czy inne rynki. Dzieki za rade ;) A kokosow to wiem, ze nie dostane, chodzi o to, ze chyba lepiej, zeby kase trzymac w takich akcjach i jednak troche zarabiac, niz na koncie i nie zarabiac ;p
@affairz: No ja poki co chce kupic na blizej nieokreslony czas, najlepiej ucze sie przez dzialanie, wiec jesli nic nie kupie to sie nie naucze gieldy i tak ;p Nie zainwestuje majatku poki nie bede choc troche ogarnial, wiec jak spadnie to spadnie a ja sobie poczekam ;) Poki co czytam ten artykul, ktory podeslales