Wpis z mikrobloga

Mirki sprawa wygląda tak, 11 latek uzależniony od kompa. Trzeba mu założyć kaganiec. Na razie zaplanowałem kontrolę rodzicielską od Windowsa i określone godziny użytkowania. Nie chcę mu dawać całkowitego bana ale ograniczyć to do 2h przypuśćmy. Jakby to nie zadziałało to co mi poradzicie? Chyba, że macie lepszy pomysł. ( )
#informatyka #dzieci
  • 34
@Harmideron: Mieszka na wsi, dziadkowie obok ale rodzice pracują a teraz ferie i zdalne. Jego siostra ma to w d00pie - w sumie i tak by się nie słuchał. Z resztą teraz dzieciaki to są next level, także sam rozumiesz.
@Thorgi: Generalnie blokada będzie najprostszym i dość skutecznym rozwiązaniem, ale z własnego doświadczenia wiem, że na dłuższą metę nie przyniesie wiele dobrego. Dzieciak będzie robił coś innego dlatego bo musi, a przymus raczej nie wpływa na ludzi korzystnie. W wyniku tego może dojść do niesłusznego poczucia krzywdy, i w dalszej konsekwencji buntu. Jednakowoż 11 lat to wiek, w którym powinien mieć już jakieś swoje zainteresowania i odkrywać nowe, samemu organizować sobie
@InterferonAlfa_STG Kompletnie szczerze to jego rodzice należą do tej zamożnej części społeczeństwa także jeśli sobie coś wymyślił np jazdę na hulajnodze czy tam rower to zawsze miał to na dniach. Sprawa ma się tak, że siedzi przy kompie i gra w Robloxy itp. a robił to samo przed kwarantanną. Nie ma to znaczenia, że są ferie i lockdown. Oczywiście to nie jest tak, że rodzice rekompensują mu brak czasu pieniędzmi, żebyśmy się
należą do tej zamożnej części społeczeństwa także jeśli sobie coś wymyślił np jazdę na hulajnodze czy tam rower to zawsze miał to na dniach


@Thorgi: brzmi totalnie jak

rodzice rekompensują mu brak czasu pieniędzmi, żebyśmy się dobrze zrozumieli.

Starałem się mu pokazać rzeczy, którymi sam się interesuję.


Szanuje, ale dla niego wiekszym wzorem zawsze byli i beda rodzice.
@InterferonAlfa_STG Nie będę też nikogo tłumaczył, mówię jak sam to widzę. Nie jestem też tak głęboko w sprawie, żeby o wszystkim opowiadać, natomiast z mojej perspektywy to baaardzo przesadza bo jeśli 11 latek gra dosłownie cały dzień to jednak ten mózg mu się przestawia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
gra dosłownie cały dzień to jednak ten mózg mu się przestawia ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Thorgi: zależy, w co gra. Jeżeli np. gra po angielsku w gry MMO #mmo na #multiplayer, to po prostu będzie biegły w #jezykangielski.

Ogólnie mieszkanie na wsi jest nudne, jeżeli nie ma tam garażu lub #warsztat-u do #majsterkowanie'a.

Kup młodemu np. drukarkę 3D #druk3d. Zainteresuj #dron-iarstwem.